У вівторок Солобковецька та Ярмолинецька громади прощалися із загиблим воїном Ярославом Корнілецьким.

Ярослав народився та зростав у селі Корначівка колишнього Ярмолинецького району. Тут хлопець пішов до 1 класу місцевої школи, а коли закінчив дев’ятирічку, вступив до Сторожинецького лісового коледжу, що у Чернівецькій області. По завершенні навчального закладу Ярослав працював на Чемеровеччині у місцевому підприємстві “Агроліс”. По кількох роках роботи вирішив поїхати на роботу за кордон, це було перед самим початком повномасштабної війни, взимку 2022 року. Але щойно дізнався про напад росії на його рідну землю, повернувся додому. Для себе твердо вирішив стати на захист України, одразу ж пішов до військкомату, але піти до армії не вдалося – не взяли за браком військового досвіду, бо Ярослав не проходив строкової служби. Проте хлопець домагався свого, за кілька місяців приєднався до Хмельницької ТРо. Виконував бойові завдання на найгарячіших напрямках, був відповідальним та мужнім воїном, щиро прагнув звільнити рідну землю від російських окупантів, з честю та гідністю виконував свій громадянський та військовий обов’язок.

Прощання з воїном відбулося у Ярмолинцях, у костелі святих Апостолів Петра та Павла. Заупокійну месу очолював Єпископ Одесько-Сімферопольської дієцезії Станіслав Широкорадюк, який родом із села Корначівка. Попрощатись із Ярославом прийшли рідні, друзі та знайомі. Вони згадують його як вірного друга, надійного та завжди готового допомогти.

Кум та колега по роботі Ярослава Богдан Репіницький розповідає, що він був веселим та завжди на позитиві. Коли був у відпустці, вони зустрічалися. “Хрещеними батьками для своїх дітей завжди обирають найкращих, тому невипадково ми породичалися. Він надзвичайно любив товариство, спілкування, мав багато друзів”. Так само тепло згадує про Ярослава і керівник Чемеровецького “Агролісу” Болеслав Станіславович Франковський: “Він був хорошою людиною, чудовим виконавцем, яке б завдання йому не доручили, якісно та швидко його виконував. Хочу сказати, що навчався він у Сторожинецькому коледжі за направленням від нашого підприємства, до нас повернувся працювати на посаду майстра лісу. Хлопець він був дуже щирий, хотів знати усе, що стосується роботи, тому коли мав якісь питання, не соромився поцікавитися. Толковий хлопець був, ми усім колектив сумуємо і співчуваємо родині, приїхали сьогодні попрощатися із Ярославом та вклонитися його мужності та відданості Україні, подякувати за його подвиг”.

Поділилися спогадами і однокласники Ярослава Оксана та Денис: “У нього завжди було багато друзів. Де б він не був, люди біля нього гуртувалися. Ось останній раз, коли приїхав додому у відпустку, говорив, що не вистачає днів, аби провідати усіх друзів. У нашому класі було дев’ять учнів, це мало, але ми усі дружили між собою. У школі Ярослав займався спортом, любив рибалити. А професію лісівника обрав для себе ще задовго до закінчення школи. Говорив, що хоче працювати в лісі, заодно буде забезпечувати дровам свою родину. Він дуже любив маму та молодшого брата, старався завжди допомогти в усьому, бо так склалося, що мати виховувала хлопців одна, а Ярослав ще з раннього віку взяв на себе обов’язки господаря дому. Ми не просто були однокласниками, ми жили на одній вулиці, тому щодня зустрічалися, знали один одного, як рідні. А ще Ярослав мріяв, коли закінчиться війна, одружитися та влаштувати справжнє сільське весілля у нас, в Корначівці. Саме в селі, не в місті у кафе чи ресторані, а у нашому клубі, щоб зібрались усі друзі. А те, що він був справжнім патріотом, то немає ніякого сумніву. Він поїхав за кордон і навіть на роботу не встиг влаштуватися, а одразу ж повернувся, бо почалася війна”.

Дорогу до храму Ярославу встелили живими квітами. Після служби Божої траурна процесія направилась до рідного села воїна. До батьківського будинку Ярослава зійшлися односельчани, друзі, військовослужбовці. По дорозі колону зустрічали люди, створивши живий коридор та прихиливши коліна перед пам’яттю загиблого воїна. Жовто-блакитні прапори, море квітів, сльози… Герой знайшов вічний спочинок на кладовищі у рідному селі Корначівка.

Висловлюємо щирі сердечні співчуття матері та брату Ярослава, усім рідним та близьким, друзям, бойовим побратимам. Царство Небесне і Вічна пам’ять. Хай молода душа мужнього воїна спочиває у райських садах…
Алла Гуменюк. Фото авторки та із Facebook-сторінки Корначівського сільського клубу.