Ярмолинецькі ветерани знову «на коні»

У свій час шахи були одним із найулюбленіших видів спорту ярмолинчан. А тому одним із перших своїх завдань Ярмолинецька ветеранська рада вбачає у сприянні організаційного відродження цієї гри на території нашої громади, а також в залученні до участі наших шахістів-ветеранів у всеукраїнських, обласних та районних шахових турнірах.

Цьогоріч ярмолинецькі шахісти взяли участь у 5 турнірах області (а рік ще не закінчився), які відбувалися у містах Волочиськ, Деражня, Летичів, Городок, Хмельницький. У двох турнірах виборювали перші місця в індивідуальному заліку, а ще у двох — ставали призерами командних баталій. Ветеранський рейтинг шахістів нашої громади — досить таки високий, враховуючи їхні здобутки.

Минулого вівторка в центральному шаховому клубі «Гамбіт» м. Хмельницького відбувся шаховий турнір серед ветеранів та ветеранок нашої області, приурочений триєдності наших національних свят. У ньому взяли участь 36 спортсменів.

Ярмолинецьку команду представляли нині діючий чемпіон із шахів серед ветеранів громади Олександр Кучерявий, а також переможці та призери районних та обласних шахових турнірів: Петро Савіцький зі станції Ярмолинець, Віктор Вовк із Шарівки, Анатолій Бабій з Глушковець, Микола Побережний — автор цього репортажу — із Соколівки. Турнір пройшов за швейцарською системою у сім турів. Головним суддею змагань був Дмитро Співак. Слід зазначити, що відсудив прекрасно, нарікань ніяких.

Безкомпромісна боротьба за кожне залікове очко в турнірній таблиці велася від першого до останнього туру. Після перших хвилин змагань стало зрозуміло: хлопці з Ярмолинець у Хмельницький приїхали не задля розваги чи на екскурсію. Вони демонстрували впевненість, злагодженість у грі та справжній спортивний характер. Кожен тур ставав не лише випробуванням, але й шансом кожному проявити себе. І що ж найприємніше —ми знову «на коні».

В особистому заліку Віктор Вовк, набравши в семи турах 5,5 очок (4 перемоги та 3 нічиї), виборов перше місце серед шахістів-ветеранів області. Друге і третє місця зайняли кандидати в майстри спорту — хмельничани Олександр Гавриленко та Станіслав Блонський з показниками 5,5 очок (1-3 місця розділилися додатковими рейтинговими показниками).

Прикрі дві поразки в 2 та 3 турах не дали можливості поборотися за призове місце автору цього матеріалу. Достойну гру продемонстрували і вибороли місця у верхній частині турнірної таблиці Анатолій Бабій та Петро Савіцький.

А Олександр Кучерявий створив сенсацію — в четвертому турі переміг одну із фавориток змагань, майстриню спорту Надію Берегову. До речі, жінки брали участь у шаховому турнірі разом із чоловіками, але їхні місця в турнірі визначались за особистими здобутками.

Чемпіонське звання серед жінок виборола хмельничанка Надія Берегова, друге місце здобула Ольга Матковська із Кам’янець-Подільського району, третє — хмельничанка Людмила Слободян. Призери отримали грамоти та медалі.

Змагання пройшли в дружній, майже родинній атмосфері, з якою часто асоціюється ветеранський спорт. Турнір став справжнім святом спорту, ветеранської дружби і українського єднання. А головне — вкотре довів, що в умовах воєнного часу громади здатні не лише брататися, а й розвивати культуру і спорт. Цей турнір — не просто гра, це прояв єдності, патріотизму і сили нашого духу. Ми доводимо, що спорт — це також фронт. Він тримає громаду разом, підтримує мораль і виховує майбутніх чемпіонів.

Микола Побережний, багаторазовий чемпіон та призер обласних та районних турнірів з шахів

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *