Традиції ярмаркування: торгуємо із благодійною метою

Нещодавно у навчальних закладах Ярмолинецької громади пройшли ярмарки на підтримку ЗСУ.

Влаштовувати торги українці розпочали іще давно. Ярмарки були справжнім святом для усіх жителів, адже тоді на них можна було придбати усе, що душа забажає. У наш край також з’їждажалося чимало люду, адже у Ярмолинцях у 19 столітті щоліта організовували Петропавлівський ярмарок, який також сприяв економічному розвитку містечка. Зараз усе необхідне можна придбати у супермаркеті або ж замовити в інтернеті, проте українці пам’ятають традиції та продовжують ярмаркувати. Сучасні торги торги мають дещо іншу місію: на них можна не лише знайти та купити потрібний товар, а й підтримати таким чином нашу армію. На Ярмолинеччині ярмарки проходили влітку, а також нещодавно, в осінню пору. Цього разу торгували юні жителі громади – дошкільники та учні навчальних закладів, допомагали їм у цьому батьки та педагоги.

Протягом трьох тижнів ярмарування відбувалося у Сутковецькому ЗЗСО I-III ступенів імені Романа Лабаня. На певний час хол школи перетворився на невеличкий базар, на якому можна було придбати усе – від фруктів до домашніх салатів.

За підрахунками, за увесь період було зібрано більше 27000 гривень, які уже пішли на допомогу захисникам.

20000 гривень навчальний заклад передав випускнику школи Сергію Левицькому та його підрозділу на FPV дрони, 6 200 гривень – на продукти харчування та речі першої необхідності для військових, іще 1000 гривень стали донатом для 3 окремої танкової Залізної бригади.

Пройшов благодійний ярмарок і в Соколівському ЗЗСО I-III ступенів, у якому учні та вчителі увійшли у роль продавців та покупців. Тож такі торги стали для усіх чудовою можливістю попрактикувати і фінансову грамотність, і свої математичні вміння.

На підтримку армії спільними зусиллями вторгували 8830 гривень.

19 жовтня ярмарок під назвою «Сила в єднанні» відбувся у Ясенівській гімназії. Окрім різноманітних смаколиків, була також представлена і композиція із овочів та фруктів, викладених у формі карти України.

У підсумку було зібрано 18 815 гривень, суму у розмірі 3000 гривень також передала навчальному закладі місцева підприємиця Броніслава Рихлик.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *