Світло таланту, щирості та натхнення

У Ярмолинецькій дитячій школі мистецтв відбувся щорічний звітний концерт.

Звітний концерт Ярмолинецької дитячої школи мистецтв — це щорічне дійство, сповнене краси та яскравості талантів, адже у цьому навчальному закладі діють різнопланові напрямки освіти, що включають не лише гру на музичних інструментах та сольний спів, теоретичні музичні дисципліни, а й хореографію та образотворче мистецтво. Тому завжди на таких заходах відвідувачів зустрічає виставка робіт класу декоративно-прикладного мистецтва (викладачка — Наталія Остапчук), що вражає різноманіттям технік, фантазії юних художників, бажання діток не лише творити, а й допомагати нашим військовим, реалізовуючи власні роботи.


Сама ж концертна зала закладу завжди переповнена. Батьки, бабусі з дідусями, рідні, друзі, сусіди поспішають насолодитися талантами юних виконавців, котрі зріли протягом поточного навчального року.


На початку концерту пролунав Державний Гімн України, а також було оголошено хвилину мовчання, котра стала молитвою за душі загиблих захисників України. Мовчання — це теж музика. Вона звучить у нас, коли слова вже не можуть виразити всього.


Розпочалась програма твором «Три тополі». Це більше, ніж просто мелодія. Це — настрій, пам’ять, емоція, яка передається з покоління в покоління. Його виконав квінтет учнів духового відділу (керівник — Валерій Пйонтик).


Ліричні пісні завжди пробуджують почуття у душах людей. Дует вокалістів у складі Валерії Василенко та Олександра Міщанчука подарував зворушливу пісню «Лелеки» (керівник — Валерія Стрихарчук).


Твір Роберта Шумана «Веселий селянин» — яскравий музичний спогад з дитинства, коротка, але напрочуд виразна п’єса, сповнена життєрадісності, динаміки та доброго гумору. У дуетному виконанні вона набуває нових барв: звучить наче щаслива розмова двох друзів, що радіють сонячному дню. Це проста, але дуже світла музика — така, яка одразу піднімає настрій. Глядачі відчули цю легкість і щирість у виконанні дуету. «Веселий селянин» виконали піаністи Анна Медведик та Аліна Ястремська (керівник — Ірина Мельник).


Є мелодії, що огортають лагідністю й спокоєм, наче мамина казка. Наступним номером програми стала саме така музична історія. «Колискову ведмедиці» виконали учасники молодшого ансамблю бандуристів (керівниця — Тетяна Мацкул).


Гумор завжди присутній у народній творчості. Хто ж не знає української народної жартівливої пісні «Ти ж мене підманула»? На сцені її виконав Назар Гнатчук (керівник — Анатолій Кулаковський).
Від номеру до номеру змінювались настрій та мелодика творів. Музика, що поєднує силу і витонченість, ритм і драму. На сцені ансамбль гітаристів представив композицією Карла Дженкінса «Паладіо» (керівниця — Людмила Матвійчук).


Фортепіанний дует у складі Валерії Василенко та Олександри Іванової із композицією «Ана – полька» додали позитивних емоцій (керівниця — Оксана Боднар). А справжнім вихором з Карпат стала запальна енергія, яскраві ритми та колорит. «Гуцульське попурі» виконав ансамбль акордеоністів-баяністів (керівниця — Сніжана Школяр).


Творчі колективи — гордість школи. Радісно зустріли присутні виступ інструментального ансамблю учнів та викладачів школи із композицією «Вишиванка» (керівниця — Тетяна Мацкул).


Молодь – це голос майбутнього, це енергія, що змінює світ, а музика – це мова, якою вона говорить про найголовніше. Для присутніх виступив вокальний ансамбль «Сяйво» з піснею «Ми – молодь України» (клас викладачки Анастасії Швидь).


Наступний номер – це подих грації й витонченості, музика, що вабить, як справжня «Хабанера». Її виконали Марія Ткачук та Арсен Лис (керівниці – Олена Клембовська та Людмила Матвійчук).
Окрасою концерту став хореографічний етюд «Подоляночка» у виконанні Стецюк Дарини (керівниця Анастасія Мельник).


Набуває популярності вокальний ансамбль «Вільні». Він подарував глядачам композицію «Народжені вільними» (клас викладачки Анастасії Швидь).


Музика, що несе у собі глибину і вишуканість, що мандрує через час і простір. «Увиванець» у виконанні ансамблю скрипалів став своєрідним музичним відкриттям (клас викладачки Наталії Супрун).


Українська пісня «Ой, під вишнею» у виконанні дуету піаністів Суламіти та Іллі Лепуг (керівниця — Наталія Трач) нагадали про традиції українського фольклору.


І знову вражали юні танцюристки. Свою підсумкову роботу із навчальної дисципліни «Постановка концертних номерів» представили Уляна Шаран та Ангеліна Мельник. Це був хореографічний етюд «У мене немає дому» (керівниця — Анастасія Мельник).


Викладачка Валерія Стрихарчук успішно займається із вихованцями школи вокалом. Крім солістів, працює і з групами. Молодша вокальна група «Дзвіночки» виконала пісню «Серце України».
Наступний номер – справжня музична пригода з гумором і блискавичною технікою. Це «Полювання на міль» – і, повірте, це полювання було швидким, яскравим і зовсім не безшумним! Однойменну композиуцію виконав дует піаністів у складі Юлії Стороженко та Дарини Довгань (клас викладачки Олени Клембовської).


Ця пісня народилася у час, коли кожне слово стало молитвою, а кожна нота – голосом незламної надії. «Буде весна» – це не просто про пору року. Це – про відчуття, що все минає. Про віру, що навіть після темряви знову йде світло. Для присутніх цю пісню виконала вокальна група вчителів «Гармонія» (керівниця — Анастасія Швидь).


А завершив цю програму – гордість школи, її музичне серце – оркестр. У його виконанні прозвучало два твори: «Українська народна пісня» – як шана нашим кореням, та «Польський марш» – енергійний акорд на прощання (керівник — Вадим Бельський).


Із роллю ведучої концерту відмінно впоралася викладачка Ярмолинецької дитячої школи мистецтв Анастасія Мельник.


На сцені звучала не просто музика – звучали серця. Щирі, талановиті та сміливі – ті, що творять майбутнє. Нехай музика, яка лунала, залишається у серцях надовго, а школа, яка плекає таланти, хай живе та процвітає.


Юлія Курятнік, викладачка Ярмолинецької дитячої школи мистецтв

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *