Рій “Подільські джури” взяв участь у II (обласному) етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).
У період з 5 по 11 червня у с.Голосків Кам’янець-Подільського району проходив ІІ етап Всеукраїнської дитячо -юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”) . Обласний етап проводився відповідно до Положення про Всеукраїнську дитячо-юнацьку військово-патріотичну гру. Метою проведення гри “Джура” є виховання громадян-патріотів, захисників державної незалежності та територіальної цілісності України як високоморальних особистостей, які плекають українські традиції, духовні цінності, володіють відповідними знаннями, вміннями та навичками, здатні реалізувати свій потенціал в умовах сучасного суспільства.

Ярмолинецьку громаду представляв рій “Подільські джури” Шарівського ЗЗСО І-ІІІ ступенів. Виховники – Дейнега Ігор Васильович, вчитель “Захисту України” та Романюк Валентина Вячеславівна, вчителька початкових класів.
Цьогоріч вперше “Джура” проводилася у новому форматі, а саме – вишкільно-фестивальному. Тобто рої перед проходженням кожного етапу мали змогу спочатку потренуватися, отримати певні рекомендації від суддів.

Гарно було проведено урочисте відкриття обласного етапу гри. Спочатку усі 20 роїв (13 – старшої вікової категорії та 7- середньої вікової категорії) маршем йшли до фортеці Старого міста, одного з найдавніших мікрорайонів Кам’янця-Подільського, а вже потім стали учасниками самого відкриття.
Після урочистої церемонії перемістилися у с. Голосків, де було проведено ще одне урочисте відкриття вже у самому таборі.



Конкурсна програма була розділена на блоки: військовий, виховний, спортивний, козацький. Військовий блок включав в себе такі види: “Впоряд”, “Метання гранати”, “Саперна підготовка”, “Стрільба”. Виховний – “Ватра”, “Бівак”, козацький – “Козацька смуга перешкод”, “Рятівник”, спортивний блок передбачав спортивне орієнтування та марш-похід на 10 км.
Кожен ранок розпочинався з руханки та ранішньої збірки. Долучалися також о 9.00 годині до загальнонаціональної хвилини мовчання та урочистого виконання Державного Гімну.
Нові враження, знайомства, позитивні емоції – усе це “Джура”. Втомлені, але задоволені поверталися діти додому.
Своїми враженнями поділилися учасники другого етапу гри:
Кобець Юлія: “Упродовж шести днів таборування ми брали участь у різних вишколах. Кожен з учасників пройшов непростий шлях воїна, продемонструвавши витримку, стійкість, командну роботу та силу козацького духу. Мені дуже сподобалась гра. Я мала змогу познайомитися з цікавими людьми. На мою думку, гра “Джура” гартує молоде покоління патріотів України, нащадків славних козаків, бо козацькому роду нема переводу”
Зі слів Сковерко Насті: “Я дуже рада, що нам випала можливість представляти нашу громаду на змаганнях. Мені сподобалося, що у нашому наметовому містечку панувала дружня атмосфера, кожен намагався вивчити щось нове. Найбільше мені до вподоби – чергування біля прапора, ранкова збірка і руханка, вечірнє коло та дискотека. Звичайно ж, моментами було важко, але ми не здавалися. За ці дні змагань ми стали сильнішими, витривалішими, здобули новий досвід. Дякуємо усім за підтримку та допомогу.”
Протягом усіх семи днів пліч-о-пліч з дітками трудилася та надавала відповідну допомогу таборова старшина: отаман табору – Барановський В.І; бунчужний табору – Горєлов О.А; хорунжий табору – Глецька Н.К; писар – Кондратенко О.В; обозний табору – Бородій Д.М. Осавульську службу вели курсанти Харківського університету внутрішніх справ.
Дякуємо рою “Подільські джури” та виховникам за активну участь у ІІ етапі Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри “Сокіл” (“Джура”).

Висловлюємо щиру подяку Ярмолинецькій селищній раді, депутатському корпусу, відділу освіти за фінансову забезпеченість команди, дирекції Шарівського ЗЗСО І-ІІІ ст. за допомогу в організації збору команди. Дякуємо батькам за підтримку та за те, що у такий важкий час не побоялися відпустити діток з дому.
Впевнена, що участь у таких заходах формує у підростаючого покоління почуття патріотизму, національної гордості, вчить бути цілеспрямованими, впевненими у своїх силах, долати труднощі, бути згуртованими. Тільки разом ми сильні і крокуємо до Перемоги!
Iрина ШУВЕРТКОВА, методистка Будинку творчості.