У Ярмолинцях відбувся четвертий сімейний фестиваль “SportFest”.
Ярмолинчани чекали на цю подію з минулого року, і це – помітно. Адже на 4 дні літа місцевий стадіон перетворюється на справжнє ігрове містечко, де можна розраховуватися спеціальними жетонами, досхочу їсти солодку вату, проходити цікаві випробування, а за номерки навіть отримувати призи.

За описом – справжнісінька гра, але для жителів та гостей селища вона стає реальністю. А створюють її представники Церкви євангельських християн-баптистів “Стрітення Господнє”, які прагнули хоч на трохи подарувати відчуття свята для дітей та їх родин.
Уся програма фестивалю була поділена на дві частини. Ранкова – орієнтована на діток 7-12 років та включала у себе командні розваги, цікаві ігри, батут та, звичайно ж, подарунки для учасників. Увечері ж, з 18 години, стадіон ставав простором, де весело провести час могли усі охочі – вік зовсім не мав значення.

Людей було понад 1000 щодня. Після проходження реєстрації учасникам відкривався доступ до близько 40 локацій. Усі вони – дуже різноманітні, тому кожен міг знайти щось своє: більш спортивне або ж інтелектуальне. Скеледром, тарзанка, стрибки на батутах, волейбол, естафети, стрільба з лука – це лише невелика частина із того, що було представлено на фестивалі.


Спочатку необхідно було взяти участь у різних змаганнях, і за це отримати фішки – ігрові гроші. Потім їх витрачали на бажані розваги або ж щось смачненьке. Така схема викликала азарт не лише у дітлахів, активно їм допомагали батьки, братики та сестрички, і навіть бабусі та дідусі не стояли осторонь жодних змагань.

А наприкінці кожного дня усі збиралися біля сцени, адже у цей час традиційно проводилася лотерея, у якій лише за наявністю реєстраційного номерка можна було виграти цікаві призи. Також за перемогу в окремих конкурсах учасники отримували сертифікати на покупку у мережі магазинів або ж на похід у кафе селища. Можна було також під час заходу підтримати ЗСУ, адже всі кошти за каву передані військовослужбовцям.

Дорослі з радістю поспішали на фестиваль, адже у Ярмолинцях не так багато місць, де б діти могли весело провести час без телефону, отримати нові знайомства, позитивні емоції, і все це – абсолютно безкоштовно.
Ольга: “Це уже не перший наш “SportFest”, цьогоріч ми лише із дітьми, чоловік не зміг піти через роботу. Усе дуже подобається, а особливо те, що розваги – для різного віку та різних напрямків. Тож діти можуть обрати те, що їм до душі. Наприклад, молодшому сину до вподоби батути, середньому – квести, в яких потрібно показати свої розумові здібності, старший ж найбільше полюбляє спортивні змагання.”


Марія: “Ми відвідуємо фестиваль із початку його створення. Діти знають: почалися канікули – скоро має бути “SportFest”. Молодша донечка і вранці бігає, і ввечері, ці 4 дні проводить тут більше часу, аніж удома. Я ж із захопленням спостерігаю за тим, скільки на стадіоні збирається дітей, молоді, іноді здається, наче всі Ярмолинці прийшли.”
Віра: “Дуже рада, що у нашому селищі проводиться такий захід, створений із любов’ю та комфортом для дітей та їх батьків. Тут дуже багато розваг для малечі, тому з неабиякою радістю усією сім’єю відвідуємо фестиваль та уже чекаємо наступного.”

Але за цим всім – кропітка та постійна робота великої команди, що складається уже із 85 волонтерів та яка почала підготовку до “SportFest” одразу ж після завершення минулого, посилену – починаючи з Нового року. Про це, як ніхто, знає Таня Стороженко, адже ідея створення фестивалю належала саме її чоловіку Руслану.

“Цього року було трохи важче, адже волонтерів стало помітно більше, тому потрібно було правильно делегувати роботу та продумати обов’язки кожного. Усі в команді працюють на добровільних засадах, самі радо відгукуються на пропозиції допомогти та легко приїжджають до Ярмолинець із всієї області та навіть з інших регіонів країни, щоб зробити свято для дітей. Волонтери – так само, як і учасники, всі різного віку: наймолодшому – 15, найстаршим – за 50.


Здається, команда і так чимала, проте у зв’язку із великою кількістю людей, що відвідують фестиваль, її не завадило б іще збільшити. Головним нашим партнером у проведенні фестивалю уже не один рік незмінно залишається громадська організація “Благодійний фонд “Майбутнє”, але також вдячні за допомогу нашим друзям та жителям Ярмолинець, які допомагають закривати термінові потреби. Місцева влада сприяє проведенню фестивалю, наприклад, цього року перед початком роботи скосили на стадіоні траву, прибрали та допомогли із електрикою. Ми завжди ідемо на контакт та готові співпрацювати, – розповідає Тетяна, – Захід намагаємося зробити максимально безкоштовним, адже, на жаль, не всі можуть дозволити поїхати у більше місто, щоб діти розважилися. І, звичайно, хочемо, щоб вони мали час дитинства, особливо під час війни, вони на це заслуговують. Ми хочемо прищепити людям здорові християнські цінності та показати, що сім’я – це головне у житті.

І якщо зараз фестиваль – уже майже традиція містечка, то повертаючись на декілька років назад, коли чоловік висловив цю ідею, було важко усвідомити, як її реалізувати. Адже наша церква не настільки велика, щоб це організувати, але сильна віра в те, що все вдасться, перемогла.”
У створенні свята більшу частину роботи беруть на себе волонтери, дехто із них на фестивалі – вперше, частина ж долучається уже протягом усіх чотирьох років.


Софія із Ярмолинець: “Я на “SportFest” із початку його заснування, була на різних локаціях. Цього року займаюся реєстрацією учасників, ми розробили спеціальну онлайн-форму, за допомогою якої стало зручніше знаходити людей. Найбільше мені подобається, звичайно, ж спілкування із людьми, а також те, що під час заходу люди можуть більше дізнатися про нас, наші цінності.”
Давид із Кам’янця-Подільського: “На фестивалі я перший раз, про нього дізнався від сестри і захотів приїхати, щоб побачитися із нашою командою. У мої обов’язки входить контроль учасників на смузі перешкод. Хоч сам не місцевий, проте у Ярмолинцях усе подобається, нас добре прийняли.”

Вероніка із Городка: “Я приїжджаю на фестиваль вже три роки, долучаюся заради атмосфери, яка панує тут. Цього року займаюся із дітьми на гуртку “Творчість”. Дуже приємно бути частинкою команди, яка створює щось класне та цікаве для місцевих жителів.”

“SportFest” завершився, 4 дні минули швидко, як одна мить, тому залишилося чекати наступного, підготовка до якого розпочнеться уже незабаром.
Анастасія Граб. Фото надані організаторами “SportFest”.