Робота працівників системи житлово-комунального господарства у сучасному світі і справді як повітря — коли дихаєш, не відчуваєш його важливості, коли ж з якихось причин вдихнути неможливо — настає катастрофа.
Необхідність постійного та безперебійного водопостачання, чисті вулиці — це базові речі, що забезпечують життя громади. Тому сьогоднішня розповідь про тих, хто щоденно трудиться задля цього, але, зазвичай не хизується своєю роботою у соцмережах.
Тракториста Олександра Кушніра називають у колективі «Комунальника-2011» віртуозом, адже він може заїхати та розвернутися у найвужчому провулку. Такої вправності вимагає специфіка роботи — потрібно забрати сміття із баків, що встановлені на вулицях селища, а де їх ще немає, тверді побутові відходи забираються біля осель ярмолинчан, а також жителів сіл Соколівка, Шевченкове, Кадиївка, станція Ярмолинці. Крім сміття йде збір окремо пластикової тари. Олександр Валентинович разом зі своїм трактором забезпечує для населення послугу із очищення вигрібних ям.
Разом із Олександром Кушнірем працюють вантажники твердих побутових відходів Анатолій Поперечний та Олександр Троніцький. Не зважаючи на складну, фізично важку і, скажімо чесно, не зовсім естетичну роботу, чоловіки завжди зберігають настрій, робочий тонус та допомагають один одному у невеличкій, але дружній команді. Попри примхи погоди — завжди на роботі. А функціональний процес неможливий ще без одного водія — Володимира Бекаса. Він кермує новим сміттєвозом, якого не так давно придбала для підприємства Ярмолинецька селищна рада. Володимир Тадеушович — водій зі стажем. Вправний, відповідальний, товариський — так говорять про нього колеги по роботі.

«Завдяки нашим співробітникам, котрі відповідально ставляться до виконання своїх обов’язків, серйозних проблем щодо вивезення твердих побутових відходів у нас немає, — коментує директор КП «Комунальник-2011» Андрій Підлісний, — Звісно, трапляються непередбачувані ситуації, але ми їх долаємо спільними зусиллями. Найбільшою нашою проблемою є необхідність ресурсів, щоб модернізувати роботу. До прикладу, багато зауважень і пропозицій надходить щодо роздільного збору склотари. Ще одне завдання, яке ставимо перед собою — облаштування сміттєвих майданчиків — із загорожею. Щодо сміттєзвалища, то наразі там здійснено рекультивацію, встановлено камери відеонагляду та шлагбаум. Тому самовивіз сміття без заключення відповідного договору унеможливили. У планах — встановлення ще однієї камери та модульної споруди для роботи стаціонарного посту. Головною ж потребою є придбання та встановлення контейнерів, їх багато не вистачає і по Ярмолинцях, і по селах. До прикладу, у Кадиївці встановлено 8 сміттєбаків, це замало, але основні потреби села така кількість покриває. Багато вулиць по Ярмолинцях не мають контейнерів, тому робота триває поетапно.
Щодо проблем водопостачання, то наразі вдалося збільшити тиск у мережі через переналаштування насосної станції. Попри переваги для споживачів, це спричинило ряд проривів через зношеність системи. Не витримують азбестові труби, яким вже більше 80 років. Нам не вистачає фахівців, щоб вчасно ліквідовувати ці прориви. Буває, що на вихідні ми працюємо удвох із головним інженером, бо хочеться все таки забезпечити працівникам вихідні дні, хоч не завжди це виходить. Про себе скажу: у мене в автівці завжди є змінний одяг.

Для виконання особливих робіт, таких як налаштування систем, апаратури залучаємо фахівців приватних компаній. Тому слюсарів запрошуємо на роботу. Допомагає виходити із скрутних становищ і громада — при потребі залучаємо техніку, наприклад, на станції Ярмолинці. Під час складного прориву технікою селищної ради довозили людям воду.
Активно передають нам на обслуговування водогони у сільській місцевості. Майже усюди ситуація складна, але заключаємо договори, працюємо. Так, по Сутківцях заключено уже 90% угод, люди потроху встановлюють лічильники. Йде робота по запуску нового водогону у Шарівці.
Відновлено артезіанську свердловину на станції Ярмолинці, що дало можливість забезпечити споживачів питною водою відповідної якості.»
Перезавантаження у «Комунальнику-2011» відбулось і по персоналу. З’явилась працівниця, яка наводить лад у документації — Тетяна Іванівна Панасюк. Її посада — спеціаліст із ведення матеріальних цінностей. Важливу ділянку роботи виконує спеціаліст по роботі з організаціями Наталія Вармінська, спеціаліст по роботі з населенням Надія Корехова, контролер з водопостачання, водовідведення та ТПВ Тетяна Ярушевська.

Ірина Миколаївна Слимко приступила до виконання обов’язків головного бухгалтера. Великий об’єм роботи виконує економіст Валентина Володимирівна Бакун, яка крім ввірених їй обов’язків регулярно комунікує від імені підприємства із споживачами у мережі Фейсбук, де висвітлює оперативну інформацію під час аварійних ситуацій.
З нагоди професійного свята щирі вітання вам, шановні комунальники, і подяка за нелегку, але таку необхідну для кожного роботу.
Алла Гуменюк