В останні дні червня у Ярмолинцях пройшли випускні вечори двох місцевих шкіл. Майже пів сотні юнаків та дівчат залишили позаду роки безтурботного дитинства.
Одинадцять років — чималий відрізок на життєвому шляху. Для випускників — це ціла епоха, наповнена відкриттями, звершеннями, пошуками і становленням. Це не лише про здобуті знання, а й про пізнання світу, себе, одне одного, це шлях дорослішання та зростання. Разом із цим — і формування національної свідомості. Адже саме ці юнаки та дівчата переступили шкільний поріг у тривожному 2014 році, коли Україна розпочала виснажливу боротьбу за власну незалежність. І ось сьогодні, коли війна триває, вони виходять у світ гідними, сильними, свідомими, залишаючи рідні стіни Ярмолинецьких закладів загальної середньої освіти I–III ступенів №1 імені Сергія Слободяна та №2. Кожна історія має свій фінал. Для вчорашніх школярів ним став випускний вечір, що підсумував одинадцять років, проведених у школі. Він не ставить крапку — радше малює новий абзац у книзі життя, яке продовжується попри все.
Ярмолинецький ЗЗСО I-III ступенів №2
Невеликому, але дружному випускному класу під керівництвом Валентини Володимирівни Григи прощатися один із одним важко. За шкільною партою 13 учнів та учениць ділили радості та невдачі, підтримували одне одного у складні моменти й разом раділи перемогам. А разом із ними — і їх педагоги та батьки. Ця згуртованість особливо відчувалася під час випускного вечора — настільки душевною була в той день атмосфера у залі Ярмолинецького Центру культури та дозвілля. Та головне — всі присутні розуміли: можливість зібратися разом у мирному залі з’явилася лише завдяки тим, хто нині тримає оборону країни — ЗСУ. На знак вдячності й підтримки випускники відкрили банку, донати з якої будуть спрямовані на потреби армії. Під час заходу згадали також захисників, які навчались у Ярмолинецькому ЗЗСО I-III ступенів №2 та віддали своє життя за рідну землю.

Після щемливого вступу розпочалася найважливіша частина вечора — отримання випускниками свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти. Але перед цим — вітальне слово директора навчального закладу Анатолія Попіля, для якого кожен клас — унікальна історія, особливий етап у житті школи. До привітань приєдналися заступник селищного голови Ярмолинецької селищної ради Денис Головко та начальниця відділу освіти Руслана Гаврилюк. Разом із очільником закладу вони урочисто вручили документи про завершення навчання, а також відзначили найуспішніших випускників. Золоту медаль отримали Софія Адамова, Каріна Качуровська та Тетяна Капріян, срібну — Валентина Скромінська.

У другій частині вечора — пісні, танці, щирі слова і сцена, відкрита для кожного. Випускники готувались до цього ретельно і виступали з особливим настроєм — востаннє разом, востаннє як клас. До програми долучилися також учнівські колективи навчального закладу — вокальний гурт «Сяйво» та хореографічний колектив «Not your war», які вже давно стали візитівкою шкільних урочистостей.

Важливе місце у святі посіли найрідніші — батьки. У цей значущий для їхніх дітей день вони були не просто глядачами, а повноправними учасниками подій. Матусі разом із дітьми виконали зворушливий танець, а також подарували глядачам запальний флешмоб, який наповнив зал енергією та радістю. В їхньому виконанні прозвучала пісня «Любов починається з мами і тата» — музичне звернення від тих, хто підтримував і оберігав дітей упродовж усіх шкільних років. Особливими були слова матері випускниці Ольги Адамової, яка зі сльозами на очах звернулася до присутніх від імені всіх батьків. До участі у святковому вечорі долучилися й брати та сестри випускників. Ведучими вечора стали Катерина Адамова та Анастасія Мельник, які створили на сцені легку й невимушену атмосферу.

Ще одним приємним моментом заходу стали виступи випускників минулих років. На сцену через 7 років після завершення школи повернулися Наталія Баліцька та Андрій Басун, відомий сьогодні як виконавець «Твій зайчик пише», який виконав авторську пісню. Його поява стала справжньою несподіванкою та викликала бурхливу реакцію залу.

Під час святкового вечора до випускників звернулися педагоги, які протягом багатьох років були поруч і допомагали їм долати труднощі та досягати успіхів у навчанні. Привітати двох учнів, які розпочинали свій навчальний шлях у Кадиївській загальноосвітній школі, а також їхніх однокласників приїхала перша вчителька Оксана Вікторівна Заремба. Щирим та душевним був виступ і вчительки зарубіжної літератури Алли Олександрівни Швець. Важливі слова підтримки лунали від класної керівниці Валентини Володимирівни Григи, яка була поряд із учнями протягом семи років їхнього шкільного життя.

Останній шкільний вальс набув особливого значення: це був момент не тільки прощання з дитинством, а й глибокої поваги до тих, хто сьогодні стоїть на захисті нашої країни. Хлопці та дівчата присвятили цей танець усім полеглим Героям — випускникам школи, пам’ять про яких житиме вічно. З надією на мир і з любов’ю до рідної землі цьогорічні випускники розпочинають новий етап життя, готові творити власну історію та майбутнє України.
Ярмолинецький ЗЗСО I-III ступенів №1 ім. Сергія Слободяна
Попереду у випускників 11-А та 11-Б класів Ярмолинецького ЗЗСО I-III ступенів №1 імені Сергія Слободяна — насичене літо: вступна кампанія, переїзд в інше місто або навіть за кордон, знайомства з новими людьми. Тому минулої суботньої вечірньої пори вони урочистою ходою залишили рідні шкільні стіни, щоб відзначити випускний вечір — згадати шкільні роки, подякувати вчителям і попрощатися з дитинством, відкриваючи двері у доросле життя.

Захід було організовано у форматі мультимедійного шоу, яке вдало поєднало традиційні урочистості з актуальними цифровими тенденціями та популярними соціальними мережами. Центральною лінією сценарію став живий діалог між Наталією Євгенівною — бабусею одного з випускників, яка, як і багато дорослих, ще не зовсім розуміється у світі сучасних цифрових технологій — та Дмитром Олександровичем, вчителем та справжнім гуру у сфері інформаційних технологій, який допомагає їй освоїти цей новий для неї світ. Саме через їхній діалог глядачі поринули у життя випускників, представлене через популярні платформи — Telegram, YouTube, Instagram, Facebook, Viber та TikTok.

Звичайно, не обійшлося без офіційної частини. Від імені громади та навчального закладу випускників привітали голова Ярмолинецької селищної ради Андрій Шутяк та директор школи Володимир Постовіт. Саме вони урочисто передали 35 юнакам та дівчатам свідоцтва про повну загальну середню освіту. Особливі відзнаки — золоті медалі — були вручені Владиславі Білявській, Оксані Бузинській, Дар’ї Войталюк, Олександрі Войцехівській, Валерії Гарболінській, Богдану Каплевському, Ользі Небожинській та Анні Шумович. Срібну медаль отримала Владислава Дончук. Під час заходу було відзначено й тих учнів, які досягли значних успіхів у предметних олімпіадах, конкурсах, а також взяли активну участь у шкільному житті.

Розпочалася святкова частина — калейдоскоп яскравих виступів від випускників, їхніх рідних, педагогів. У програмі були і запальні танці, і чуттєвий випускний вальс, і проникливі патріотичні мелодії, і гумористичні номери. Зокрема, глядачів потішив номер шкільної команди КВК «Субсидія» та харизматичне перевтілення випускника Романа Заярного у Романа Скорпіона.

Серед виступів, які особливо запам’яталися — виконання композиції на скрипці Ольгою Небожинською, музичний дарунок від Інни Цісар, Анастасії Маракшиної та Влади Білявської, танець батьків та спільний флешмоб учителів та випускників. Усе це супроводжувалось відеороликами, в яких оживали найтепліші миті шкільного життя.

Окремими і особливо зворушливими були промови перших вчительок — Валентини Володимирівни Вишневської та Світлани Анатоліївни Стрілець. Зі словами щирої вдячності випускники звернулися до своїх класних керівниць — Інни Анатоліївни Цісар (11-А) та Ірини Володимирівни Маракшиної (11-Б). До привітань приєдналися й батьки: Дмитро Гарболінський та Катерина Фокша.


Свято добігало кінця. Наталія Євгенівна, яка на початку вечора розгублено гортала екран нового смартфона, наприкінці вже впевнено опанувала всі соцмережі. Тож тепер, навіть коли випускники вирушать у доросле життя, вони завжди будуть «на зв’язку».
Анастасія Граб.