icon clock16.11.2025
icon eye141
Люди Новини

Серед лідерів галузі та доброчинності

Робота у сфері сільського господарства ніколи не була легкою. Вона вимагає щоденної самовіддачі, відповідальності за людей, спільний результат і добре ім’я підприємства. Це відчуває на собі директор СТОВ «Хорост-Плюс», депутат Хмельницької районної ради Анатолій Козак, бо ж разом із дружиною Вандою Лаздіною мають уже значний досвід господарської діяльності. Понад двадцять років подружжя успішно керує агропідприємством, розташованим у селі Кадиївка. Основним напрямом діяльності є розведення свійської птиці та вирощування зернових, і колектив незмінно залишається одним із провідних не лише в регіоні, а й у країні.

Сьогодні їхня праця набуває ще більшого значення. Адже війна поставила перед аграріями нові виклики: потрібно не лише зберігати стабільну роботу підприємства та забезпечувати високу якість продукції, а й знаходити можливості для підтримки наших захисників. І хоч допомога армії для них — справа не нова, саме це стало одним із головних пріоритетів колективу СТОВ «Хорост-Плюс»: працювати на результат, допомагаючи тим, хто боронить Україну.

Із перших днів повномасштабної війни підприємство відгукнулося на численні запити щодо передачі продукції — м’яса та яєць — для військових частин, які починали формувати особовий склад. Військові неодноразово зверталися безпосередньо до СТОВ «Хорост-Плюс», і з кожним запитом зростали обсяги допомоги. Від продуктів харчування колектив поступово перейшов до закупівлі автомобілів, запчастин, коліс, дронів, РЕБів та техніки. Лише транспортних засобів для потреб Збройних Сил України підприємство передало майже два десятки.

СТОВ «Хорост-Плюс» активно співпрацює з Ярмолинецькою селищною радою та місцевими волонтерськими організаціями. Практично жодна поїздка Наталії Беренди, голови благодійної організації «Волонтер Ярмолинеччини», не обходиться без підтримки підприємства. Так само колектив постійно долучається до ініціатив благодійної організації «Вільна країна», яку очолює аграрій Василь Басун, депутат Ярмолинецької селищної ради.

Не залишаються без уваги й медичні установи громади та області. На початку великої війни для КНП «Ярмолинецька багатопрофільна лікарня» було передано інфузійні розчини, медикаменти та меблі для їх зберігання, фунціональні ліжка — дитячі та дорослі. Допомогу отримала й Хмельницька міська лікарня — сюди передали необхідні лікарські препарати. Окрему підтримку надали Виноградівському психоневрологічному інтернату, куди було евакуйовано підопічних із Харківщини: переселенців забезпечили усім необхідним одягом, якого на момент їх прибуття критично бракувало.

Постійною є допомога і Хмельницькому обласному госпіталю ветеранів війни: лише за останній період сюди передано 10 інвалідних візків та близько 80 ліжок. Нещодавно на території шпиталю з’явилися ростові шахи — ідея, ініційована Анатолієм Козаком. Вони покликані стати для пацієнтів джерелом психологічного відновлення й відволікання від буденних турбот. Подібний «шаховий куточок» планують облаштувати і в Хмельницькому військовому госпіталі.

«Щомісяця наші працівники роблять внески у спеціальну скриньку на підтримку армії, виділяючи із зарплати зручну для себе суму. Насправді порахувати всю допомогу, яку ми надали за майже чотири роки, неможливо — обсяги справді великі. Ми намагаємося не відмовляти тим, хто звертається із потребами», — ділиться Анатолій Козак. Про це свідчать численні подяки від військових частин, прапори бригад і символічні подарунки, які займають почесне місце у кабінеті керівника.

У СТОВ «Хорост-Плюс» не забувають і про тих фахівців, які нині захищають нашу країну. Серед колективу — 15 мобілізованих працівників. Кожен із них отримує необхідну підтримку: підприємство надає фінансову допомогу, дбає про родини, допомагає вирішувати побутові питання та закривати нагальні потреби. Турбота поширюється і на тих працівників, у чиїх родинах служать найближчі — батьки, сини, брати.

«Ми добре розуміємо, що всім, хто сьогодні став на захист країни, набагато складніше, ніж нам. Так, війна принесла додаткові виклики — перебої з електропостачанням, нестача кваліфікованих спеціалістів, непроста економічна ситуація. Але поки маємо змогу працювати й заробляти, ми повинні ділитися, допомагати, робити все, що в наших силах», — підсумовує розмову Ванда Карлівна.

Попри всі труднощі воєнного часу, підприємство продовжує стабільно працювати й розвиватися. Понад вісімдесят працівників щодня сумлінно виконують свою роботу, забезпечуючи безперервне функціонування господарства, де утримується майже пів мільйона курей-несучок. Сьогодні продукція під брендом «Хорост-Плюс» упізнавана і затребувана на споживчих ринках та в магазинах не лише Хмельницького, а й усієї України. Вона давно стала символом якості, відповідальності та праці людей, які своїм сумлінним трудом доводять, що навіть у складні часи можна досягати високих результатів і підтримувати тих, хто цього потребує.

Анастасія Граб

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *