Шахісти Ярмолинеччини — бронзові призери обласної першості

16 серпня у місті Городок проходив командний шаховий турнір серед ветеранів громад Хмельницької області, присвячений Дню Незалежності України.

Змагання проводилися на підтримку Сил оборони України під гаслом «З Україною в серці, з вірою в ЗСУ». Перед початком турніру учасники вшанували пам’ять загиблих Героїв покладанням квітів до підніжжя пам’ятників на Алеї Слави.

У змаганнях взяли участь 10 команд територіальних громад Хмельниччини: Дережнянської, Летичівської, Городоцької, Старокостянтинівської, Волочиської, Чемеровецької, Ярмолинецької, команда Хмельницького району, міст Хмельницький та Городок.

Турнір проходив у читальній залі Центральної Городоцької бібліотеки. Із вітальним словом до учасників звернулися Оксана Харкавлюк, голова ветеранської організації Городочини. Вона зазначила: «Цей турнір — не просто гра. Це прояв єдності, патріотизму і сили нашого духу. Ми доводимо, що спорт — це також фронт. Він тримає громаду разом, підтримує мораль і виховує майбутніх чемпіонів». Микола Голуб та Микола Хаєцький — заступники голови Хмельницької обласної організації ветеранів — подякували всім учасникам, організаторам і особливо Городоцькій громаді за теплий прийом і чудову організацію. Вони зауважили, що серед безстрашних і мужніх захисників і захисниць на передовій є чимало людей, які присвятили своє життя спорту.
Через війну загинуло вже понад 400 українських спортсменів. Про це наприкінці минулого року заявив президент Національного олімпійського комітету Вадим Гудцай.

Вітаючи шахістів, депутат обласної ради Володимир Поворозник сказав, що нація, яка не пам’ятає або нехтує історичним минулим, не має майбутнього. Щоб перемогти московських загарбників зараз, треба пам’ятати уроки минулого. Ольга Бистрицька, керівниця апарату Городоцького міськвиконкому, у своєму зверненні зазначила, що проведення таких змагань завдячуємо ЗСУ.

Організатором змагань виступила Рада Хмельницької обласної організації ветеранів. Турнір пройшов за швейцарською системою в п’ять турів.

Змагання пройшли у дружній, майже родинній атмосфері, з якою часто асоціюється ветеранський спорт. Турнір став чудовою нагодою і в подальшому розвивати шахи в наших територіальних громадах. Адже молодь, яка спостерігала за дійством, черпає майстерність у старшого покоління.
Головним суддею змагань був Ігор Нурмагометов. Слід сказати, що відсудив прекрасно, нарікань ніяких. Безкомпромісна боротьба за кожне залікове очко в турнірній таблиці велася від першого до останнього туру.

Із перших хвилин змагань стало зрозуміло — хлопці з Ярмолиниць до Городка не на екскурсію приїхали. Вони демонстрували впевненість, злагодженість у грі та справжній спортивний характер. Кожен тур ставав не лише випробуванням, але й шансом проявити себе.

Наші шахісти Віктор Вовк, Олександр Кучерявий, Микола Побережний не тільки достойно представили рідну громаду, а й здобули почесне третє місце, увійшовши до трійки найсильніших колективів турніру, набравши 9,5 залікових очок.

Ярмолинчани перемогли команду міста Хмельницького з рахунком 2:1, Волочиська з рахунком 3:0, Деражні — 2:1, зіграли внічию з командою міста Городка 1,5:1,5 та поступились команді Чемеровеччини з рахунком 1:2. Перше місце посіла команда Чемеровецької ТГ, друге — місто Хмельницького, третє — Ярмолинецької ТГ.

В особистому заліку Микола Побережний, набравши в п’яти турах 5 очок, виборов чемпіонське звання серед шахістів-ветеранів області на своїй дошці. Призери турніру отримали грамоти, подарунки, премії. Завершення змагань було не менш душевним. Для учасників та гостей провели екскурсію в Городоцький краєзнавчий музей, пригощали святковим обідом з традиційними українськими стравами.

Турнір став справжнім святом спорту, дружби і українського єднання. А головне — вкотре довів, що в умовах воєнного часу громади здатні не лише триматися, а й розвивати культуру і спорт.

Микола Побережний, капітан команди шахістів Ярмолинеччини, фото з сайту Городок.City

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *