З нагоди Дня рятувальника, який щорічно відзначається 17 вересня, вітаємо колектив формування ДСНС. Бажаємо вам позитивного вирішення усіх ситуацій, легких робочих буднів та нових здобутків. Міцного здоров’я та мирного неба вам та вашим родинам!
Фахівці багатьох професій зіштовхнулися із викликами теперішніх реалій: у воєнний час їм доводиться переформатовувати свою діяльність, збільшувати обсяги роботи. Це стосується і працівників рятувальної служби. На плечі рятувальників 22 державної пожежно-рятувальної частини 4 державного пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України, що дислокується у селищі Ярмолинці, лягли додаткові обов’язки: тепер працівники служби реагують не лише на виклики в громаді. Їм доводиться ліквідовувати наслідки обстрілів, рятувати постраждалих, розбирати завали на території області та за її межами. А це – постійні ризики, адже, на жаль, працівники ДСНС, хоч і готові до будь-яких завдань, не можуть бути повністю застрахованими. Проте рятувальники загону діляться, що врятовані життя людей підсилюють бойовий дух.
Одним із небезпечних завдань став виїзд на територію міста Херсон, де під постійними обстрілами здійснювали роботи із розчищення завалів. До початку повномасштабного вторгнення колектив підрозділу брав участь у ліквідації пожеж в зоні відчуження Чорнобильської АЕС.
У частині роботи також вистачає: найпоширенішими є виклики на пожежі житлових будинків. Старший лейтенант служби цивільного захисту Андрій Іваськевич розповів: “Люди, не усвідомлюючи усієї небезпеки, підпалюють звалища, листя, сміття. Цим вони завдають шкоду не лише навколишньому середовищу, а й собі та близьким”.
Попри те, що колектив рятувальників – невеликий, працівники продовжують виконувати надважливу роботу. Тож хочеться висловити подяку за віддану працю тим, хто щоденно іде на ризики задля збереження життя інших.
Анастасія Граб.