Нещодавно до редакції газети “Вперед” надійшов лист від ярмолинчанина, пенсіонера, ветерана війни і праці, учасника бойових дій на території Чехословаччини Миколи Тимофієва.
Лист сповнений тривоги та турботи про рідне містечко. Наш читач, зокрема, пише про ситуацію щодо роботи комунальних служб та інших установ важливих для життєдіяльності громади: “Взяти, для прикладу, старе кладовище, хоч і на даний час тут хоронять людей: є такі місця, що пройти неможливо – хащі, кругом кладовища зарослі та сміття. Невже не можна навести порядок? По-друге, нікого не турбує те, що робиться на сміттєзвалищі, туди неможливо заїхати, щоб вивезти сміття, а особливо на особистих автомобілях з причіпом”.

Автора листа також турбує робота Ярмолинецького центру поштового зв’язку: “Раніше ніколи такого не було, щоб кореспонденцію приносили із запізненням на три-п’ять днів, а ще може бути поставлена газета у сусідню скриньку або просто у сусідній паркан. Невже керівники пошти та селищної ради цього не знають чи просто не мають бажання знати?”
Звертає увагу наш читач і на проблему водогону у селі Кадиївка: “Чому в селі Кадиївка прокладено водогінні труби по вулицях, люди за свої гроші проклали труби до садиб, а водогін не функціонує. Кажуть, що питання у документації. Невже це нікого не хвилює?”
Усі перелічені проблеми і справді є актуальними для жителів громади та її центру – селища Ярмолинці. Тому перевірити стан справ вирушаємо разом із начальником відділу комунальної власності, містобудування та архітектури, житлово-комунального господарства та благоустрою Ярмолинецької селищної ради Петром Шургаєм. Що ж, чагарники навколо старого кладовища уже розчищено. Що ж до його території, то дійсно є місця, про які пише наш читач – там і не пробратися. Петро Петрович прокоментував: “Розчистити усю територію кладовища – проблематично, для цього не вистачає ресурсів, найперше – робочих рук. Планується, що ближче до пам’ятних днів – Проводів, коли жителі селища поприбирають біля могилок рідних, комунальники займуться тією територією кладовища, яка з тих чи інших причин залишиться недоглянутою.

Така ж ситуація на давньому уже польському кладовищі. По периметру комунальні служби його розчистили, сама ж територія вже тривалий час не розчищалась. Це питання буде обговорено. Щодо сміттєзвалища, то його рекультивацію нещодавно проведено і наразі є можливість заїзду туди транспортними засобами”.
Розповів посадовець і про ситуацією із водогоном у селі Кадиївка: “Перша, друга та третя черги водогону у Кадиївці уже здані, залишається лише свердловина. Документи на її здачу готуються”.
Про роботу пошти і газета “Вперед” писала неодноразово. Ми знаємо, що із доставкою преси та кореспонденції є проблеми, керівництво центру поштового зв’язку на наші неодноразові звернення пояснювало це перевантаженням листонош, оскільки вакансії листонош по смт Ярмолинці досі незаповнені. Сподіваємось, що до проблем поштового обслуговування населення дослухається і влада.
А Вам, пане Миколо, дякуємо за небайдужість!
Алла Гуменюк. Фото авторки.