icon clock08.05.2024
icon eye47
Новини

В Україні День пам’яті та перемоги над нацизмом відзначають 8 травня

Президент Володимир Зеленський 12 червня 2023 року підписав закон, який встановлює 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

У пояснювальній записці до законодавчої ініціативи Глави держави йдеться, що з метою відновлення історичної правди та справедливості Україна як невід’ємна частина великої європейської родини має відзначати День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років разом з усією Європою і всім цивілізованим демократичним світом саме 8 травня.

8 травня в Україні буде святковим та неробочим. Але лише після завершення воєнного стану – під час воєнного стану святкові та неробочі дні скасовуються.

Володимир Зеленський заявив, що українці ніколи не забудуть внесок свого народу в перемогу над нацизмом і нікому не дадуть “стерти роль українців у цій перемозі, наших людей, того покоління, про яке бережемо пам’ять майже в кожній нашій родині”.

“Ми не дозволимо присвоїти спільну перемогу народів антигітлерівської коаліції й не дамо брехати, ніби перемога могла відбутись і без участі якоїсь країни чи народу”, – заявив Президент.

“Зло ми знищували разом! Так само, як разом протистоїмо зараз аналогічному злу. Згадуючи героїзм мільйонів українців у тій війні проти нацизму, ми бачимо такий же героїзм у діях наших воїнів зараз – нащадків тих, хто здобув перемогу – капітуляцію нацизму того дня, 8 травня 45-го року. І ми пишаємося героїзмом українського народу! Тоді й зараз”, – наголосив Зеленський.

“Зараз, як і 80 років тому, Україна б’ється проти тотального зла. Зараз, як і 80 років тому, Україна б’ється за майбутнє – і своє, і всієї Європи, усього вільного світу. Зараз, як і 80 років тому, ми спираємося на спільну силу вільних народів і знаємо, що разом із ними завжди будемо частиною вільної Європи, яка не підкориться злу”.

Сьогодні у Ярмолинецькій громаді відзначали День пам’яті та перемоги над нацизмом покладанням квітів до меморіальних пам’ятників загиблим у Другій світовій війні. Керівництво громади разом із жителями селища вшанували воїнів-земляків, котрі віддали життя на фронтах Другої світової та тих, хто визволяв Ярмолинеччину у 1944 році. Такі ж заходи пройшли у селах громади.

При підготовці матеріалу використовувалася інформація з відкритих Iнтернет-джерел. Фото з Facebook-сторінки Ярмолинецької ТГ.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *