icon clock15.10.2023
icon eye323
Новини

ТОВ “Ярмолинецький консервний завод”: український узвар підкорює європейського споживача

До Дня працівника харчової промисловості, яке в Україні відзначається 15 жовтня – логічними є відвідини місцевого підприємства, яке уже посіло особливу нішу серед вітчизняних товаровиробників та впевнено підкорює європейський та світовий ринки – ТОВ “Ярмолинецький консервний завод”. Наша розмова – із директоркою підприємства, кандидаткою технічних наук Ольгою Хижняк.

– Ольго Олександрівно, коли споживач вперше познайомився із продукцією ТОВ “Ярмолинецький консервний завод”?

– У грудні 2018 року наші перші партії продукції уже прямували на полиці закладів торгівлі. Але то був результат роботи колективу, якому передувала майже піврічна праця із переобладнання, вдосконалення та підготовки виробничих приміщень, комплектування штату працівників, налагодження контактів із партнерами. Одним реченням – це зведення фундаменту, без якого підприємство працювати не може, хоч ззовні ця сторона діяльності – невидима, як підводна частина айсберга. Чи було важко? Звичайно.

Готувалися до функціонування виробничі площадки, встановлювалися лінії, переобладнували котельню. До речі, ми не використовуємо газ, працюємо на пелетах. Далі поступово розширювався асортимент продукції, заключалися угоди… Тобто за ці роки ми пройшли свій шлях: непростий, але цікавий, бо кожен наступний крок – це був крок до нового.

– Давайте пригадаємо, якою була перша продукція?

– Спочатку ми працювали на давальницькій сировині. У нас був підписаний контракт і ми робили імбир та оливки під приватну марку. Поступово ми розробляли та вводили свої продукти та наповнювачі для хлібобулочних виробів.

– Які саме продукти?

– Це були імбирні джеми та імбир. А далі почали розробляти свій узвар, який сьогодні став основною продукцією заводу. А ще яблучний сік, журавлиновий морс, овочі гриль – баклажани та перець. Усю нашу продукцію об’єднує спільна ідея, якщо можна так сказати, навіть філософія здорового, безпечного харчування.

Узвар та сік взагалі не містять цукру, виготовляються із високоякісної сировини і вільні від консервантів та барвників.

– Де можна побачити та придбати такі напої?

– В основному ми постачаємо продукцію до таких відомих мереж як Varus, Novus, Auchan, Таврія В, в деяких Сільпо та ін. Узвари уже пішли до мереж заправок, наприклад UPG, ОККО, БРСМ, KLO. А головна новина цього сезону – постачання наших узварів до Польщі. Вперше в Україні експортовано узвари без додавання цукру під брендом “Lwowski sad”.

Це, звісно, відкриває нам дорогу на полиці місцевих супермаркетів. Готується перша поставка в США. Там цікавляться нашими узварами та морсами. Експортний потенціал напоїв дуже великий, сподіваємось саме український узвар стане популярним напоєм для здоров’я в багатьох країнах світу. Нас в цьому підтримує USAID, який надає гранти для нашої маркетингової активності. Наразі, бренд “ЯРМОЛИНЦІ” стає відомим по всій Україні.

– Ви говорили про асортимент узварів. Які саме види виробляєте та якими цікавляться вітчизняні та європейські споживачі?

– Виробляємо наразі чотири види узварів: класичний – яблуко, з лимоном, м’ятою та шипшиною. Тобто два – зимових і два – літніх. М’ята і лимон, зазвичай, більший попит мають влітку, а яблуко та шипшина – більш насичені, вони – для зими.

– Чи є підприємства в Україні, які виробляють схожу продукцію?

– В Україні – ні. Натуральних узварів і морсів не виробляє ніхто. Це унікальна технологія, яку ми самі розробляли та постійно удосконалюємо.

– Хто є основним постачальником сировинної продукції для вашого підприємства? Чи є шанси у місцевого населення співпрацювати із заводом та забезпечувати підприємство сировиною із власних садів?

– Ми розглядаємо таку можливість. Поки що яблуко, яке є основним нашим сировинним продуктом, має бути спеціальних сортів, які б забезпечували якість напою без додавання цукру. Тобто воно має бути солодким і червоношкірим. Так само журавлина – вона не поширена на нашій території. Але у подальшому ми плануємо запустити лінійку яблучно-гарбузових і яблучно-морквяних соків, порічково-малинових та ожинових морсів. Тому є перспектива співпраці із місцевими агровиробниками, в тому числі і населенням.

– Ольго Олександрівно, ще одне важливе питання – про робочі місця. Чи планується розширення виробничих потужностей та, відповідно, створення нових робочих місць для жителів нашої територіальної громади?

– По-перше, питання вакансій у нас завжди актуальне, тобто роботи вистачає. Ми і сьогодні маємо вакансії, тому відкриті до співпраці. Скажу більше, що відчуваємо брак робочих рук. Щодо розширення виробничих потужностей, то працюємо над цим.

– Напередодні професійного свята дозвольте привітати Вас та увесь колектив ТОВ “Ярмолинецький консервний завод” і подякувати за працю. Дякую за інтерв’ю.

Розмову вела Алла Гуменюк. Фото автора та із відкритих Інтернет-джерел.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *