Ярмолинеччина гідно продемонструвала здобутки юних на обласному огляді-конкурсі.
У Ярмолинцях відбувся щорічний обласний огляд-конкурс виставки декоративно-ужиткового та образотворчого мистецтва та фінал огляду-конкурсу художньої самодіяльності. Перша частина заходу пройшла у Будинку дитячої та юнацької творчості. Педагоги закладу спільно із вихованцями доклали чимало зусиль, щоб підготувати усе на найвищому рівні, адже по-іншому не вміють – вкладають у справу всю свою душу. Тому і напередодні заходу було проведено велику роботу, але результат того вартував: заклад представив 140 робіт у 22 основних і додаткових техніках, серед яких в’язання гачком та на спицях, художня вишивка, паперопластика, батик, графіка та багато інших. Під час виставки можна було оглянути не лише роботи вихованців, а й процес їх створення, який демонстрували учні та їхні керівники на майстер-класах.

Тема виставки – “Наша планета – Земля” була обрана невипадково, адже турбота про середовище, в якому зростають та навчаються наші діти – найбільший патріотизм. Земля також стала символом заходу, яка дозволила гостям здійснити кругосвітню подорож по виставці. Вихованці закладу декламували поезію, в якій закликали берегти рідну планету та країну.

На захід завітали почесні гості – голова Ярмолинецької селищної ради Андрій Шутяк, його заступник Іван Березовський та начальниця відділу освіти Руслана Гаврилюк.

Дати чесну оцінку роботам, представленим на виставці було запрошено заступницю директора з навчальної роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Наталію Жолобок, завідувачку навчально-методичним відділом художньо-естетичного виховання школярів Інну Стельмах та методисток закладу Олесю Пасічник та Оксану Маєвську.

Огляд-виставку провели заступниця директора Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості Тетяна Граб та вихованка позашкільного закладу Крістіна Розгонюк.

Під час аналізу підсумків роботи позашкільних закладів громад області Ярмолинеччину було відзначено як найкращу за результатами обласних, всеукраїнських та міжнародних конкурсів. Про це зазначила заступниця директора з навчальної роботи Хмельницького обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Наталія Жолобок, яка, зокрема, відмітила розумну організацію роботи, системність та креатив керівництва та педагогів закладу.
Наступна частина заходу продовжилася у стінах Ярмолинецького ЗЗСО I-III ступенів №1, де пройшов фінал огляду-конкурсу художньої самодіяльності закладів освіти громади, ведучими якого були Анастасія Сковерко та Михайло Фокша. Програма була насиченою – 20 номерів у 5 жанрах: вокальному, інструментальному, хореографічному, фольклорному, літературно-мистецькому.

Учні Ярмолинецького ЗЗСО I-III ступенів №1 презентували 5 номерів: звучали музичні композиції у виконанні вокального колективу “Сім нот”, Валерії Дихтяренко та Вероніки Бобик (керівниця – Альона Коцюба), поезію “Лебеді материнства” декламувала Віталіна Гуцал (керівниця – Віра Шедловська), із хореографічним номером виступив колектив “Козачата” (керівниця – Ірина Ясінська).
Не менш яскравими були виступи і вихованців Ярмолинецького ЗЗСО I-III ступенів №2: хореографічного колективу “Not your war”, дуету учениць Катерини Присяжнюк та Тетяни Мороз (керівниця – Олена Гладун), Софії Патлатюк (керівниця – Лілія Патлатюк), ансамблю “Квартет” (керівниця – Ольга Молярчук).
Шарівський ЗЗСО І-ІІІ ступенів представили Владислав Величко та Захар Міняйло із театральним номером “Ремонт” (керівниця – Ірина Сікорська), колектив “Шалений позитив” (керівниця – Ірина Величко), Анастасія Сковерко (керівник – Артур Гжегожевський).

Вихованці театрального гуртка Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості продемонстрували інтерактивну виставу “Хвилина на самотність” (керівниця – Марина Краснопортко).
Танцювальний колектив “Хортиця” Москалівсього ЗЗСО I-III ступенів виступив із хореографічним номером “Незламні” (керівниця Наталія Остапова), а юні соколівчани гідно представили навчальний заклад із українським народним танцем “Плескач” (керівниця – Тетяна Качуровська).
Лунали музичні композиції у виконанні учнів Правдівського ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Лохвицького П.Т.: “Вертають на Вкраїну журавлі” Анни Барановської (керівниця – Марина Осика) та “Сила роду” Поліни Костенко (керівники – Артур Гжегожевський та Світлана Костенко).
Хореорафічний колектив “Пульсація руху” Ясенівської гімназії представив яскравий номер “На Івана Купала” (керівники – Олена Трач, Наталія Богданова), учениця Сутковецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Романа Лабаня Віолетта Волошина виконала музичний твір “В нашому серці” (керівники – Тетяна Мисько, Ольга Касприк), а із піснею “Любіть Україну” виступила Валерія Мазурець, вихованка Новосільского ЗЗСО I-III ступенів (керівник – Ярослав Дудар).
Серед розмаїття номерів було важко обрати найкращих, адже усі – яскраві та самобутні. Проте журі відзначили 6 виступів – гумористів Владислава Величка та Захара Міняйла, колектив “Шалений позитив”, Анастасію Сковерко, вихованців театрального гуртка Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості, Віолетту Волошину та Валерію Дихтяренко.

Такі результати – заслуга талановитих вихованців та їхніх керівників, які спільно беруть участь у різноманітних конкурсах та досягають значних здобутків у творчості.
Анастасія Граб. Фото із офіційної Фейсбук-сторінки Ярмолинецької ТГ, архіву Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості.