icon clock22.12.2023
icon eye94
Новини

Сучасні воїни світла

Робота енергетиків  повсякчас була важливою та затребуваною, але у період масових відключень світла унаслідок постійних атак на електростанції та енергетичні об’єкти вона стала іще ціннішою для суспільства. Адже уявити сучасний світ без електрики – неможливо. Саме тому на плечі працівників енергосфери впало ще більше завдань та відповідальності, вони роблять усе необхідне, щоб забезпечити громадянам безперебійне електропостачання. До дня енергетика, який відзначається в Україні 22 грудня, про роботу Ярмолинецького РЕМу ПАТ “Хмельницькобленерго” розповів його директор Олег Васильович Грушко. Він поділився, які виклики постали перед працівниками у період повномасштабної війни та які плани колективу на майбутній 2024 рік.

– Олеже Васильовичу, як змінилась робота Ярмолинецького РЕМу у період воєннного стану?

– Ця війна змінила не тільки нашу роботу, але й ставлення людей до неї. Нам усім стало зрозуміло, наскільки це важлива галузь держави – енергетика, коли люди відчули безпорадність при вимушених відключеннях електроенергії під час ракетних обстрілів. Відповідно і робота нашого підприємства повинна відповідати вимогам воєнного стану, тому працювати доводиться і в сніг, і в дощ, вдень та вночі для якнайшвидшого відновлення електропостачання. Ніхто з працівників не скаржиться, адже усі розуміють важливість нашої роботи.

– Над якими завданнями працювали місцеві енергетики впродовж 2023 року?

– Основні завдання, які були поставлені перед Ярмолинецьким РЕМ – це дотримання затверджених економічних коефіцієнтів прогнозованих технологічних втрат електричної енергії, виконання реалізації послуги з розподілу електричної енергії, інвестиційної програми АТ “Хмельницькобленерго”, планів ремонтів, у тому числі аварійно-відновлювальних робіт, приписів або звернень контролюючих органів, звернень споживачів, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, поліпшення функціонування системи управління охороною праці. А якщо коротко, то головне наше завдання – це забезпечення електропостачання до наших споживачів, а відтак – створення необхідних умов для щоденного життя та роботи жителів громад.

– З якими проблемами зіштовхнулися?

– Найголовніша проблема 2023 року, яка постала перед працівниками всієї об’єднаної енергосистеми в цілому, в тому числі і Ярмолинецького РЕМу – це забезпечення стабільного електропостачання в період активних ракетних обстрілів об’єктів енергетики, що призвело до вимушених відключень споживачів. Також додали клопотів природні явища у вигляді обледеніння, налипання снігу на лініях електропередач у січні 2023 року, що призвело до падіння опор та знеструмлення на тривалий термін практично половини населених пунктів Ярмолинецької та Солобковецької громад. Але незважаючи на складну ситуацію, Ярмолинецький РЕМ успішно впорався з усіма викликами.

– Які напрямки діяльності вважаєте пріоритетними на період 2024 року?

– Найбільш пріоритетним завданням, яке постає перед нами – це поліпшення надійності електропостачання споживачам шляхом організації роботи по розчистці ліній електропередач. Особливо ця проблема відчутна в селах, де інфраструктура занепадає, приватні домогосподарства, прилеглі території і навіть дороги заростають багаторічними кущами та деревами. Унаслідок цього виникають негативні моменти: обрив проводів, знеструмлення споживачів, пожежі, шкода здоров’ю людей та їхньому майну. Важливо, щоб до виконання цього завдання долучилися і органи місцевого самоврядування. Адже таким чином ми не тільки забезпечимо більш надійне електропостачання споживачів, а й збережемо життя і здоров’я жителів відповідних громад.

– Попри проблеми та завдання, щорічно 22 грудня енергетики відзначають професійне свято. Що побажаєте колективу?

– У переддень нашого професійного свята усім колегам – співробітникам Ярмолинецького РЕМу –  хочу щиро подякувати за титанічну працю, яка допомагає людям у ці нелегкі часи. Бажаю вам та вашим родинам світлого майбутнього, мирного неба та простих людських гараздів! Хай прийдешні свята – Різдво та Новий рік – принесуть усім українцям і нам, енергетикам, світло Перемоги!

Спілкувалась Анастасія ГРАБ.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *