icon clock05.12.2024
icon eye194
Новини

Спільне новосілля – спільна радість

Ярмолинецький центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю відтепер працюватиме у новому приміщенні.

За 21 рік існування Центру мрія про окреме спеціально обладнане приміщення не покидала колектив та вихованців цього закладу. І такий день настав: 3 грудня відбулося новосілля. У капітально відремонтованому приміщенні, яке знаходиться на території Ярмолинецької багатопрофільної лікарні (колишня неврологія) відтепер розташовуватиметься Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю. Це стало можливим завдяки Ярмолинецькій селищній раді та її депутатському корпусу, які профінансували ремонтні роботи, придбання обладнання, меблів та необхідного інвентарю.

Історія закладу розпочалась у грудні 2003 року, а безпосередню діяльність Центр розпочав у червні наступного року в орендованому приміщенні дитячого садка «Сонечко». Директоркою закладу стала Ганна Тиндюк, а чисельність персоналу складала 15 осіб. До Центру зараховувалися діти віком від 1 до 12 років з фізичними або розумовими вадами розвитку. Прийом дітей проводився протягом року по мірі звільнення місць. Одночасно у закладі могли перебувати не більше 10 дітей протягом 6 місяців 5 днів на тиждень цілодобово. У 2007 році відбулися зміни у роботі установи у зв’язку із змінами Положення. Так, з того часу наповнюваність групи могла становити не більше 8 дітей, цілодобове перебування було призупинено, а право зарахування при потребі отримали діти віком від 0 до 18 років.

У 2009 році колектив у складі 12 співробітників очолила нова директорка – Ольга Дудник. Продовжилася робота, яка включала різноманітні напрямки, в тому числі підготовку та організацію свят та урочистих заходів. З часом було запроваджено нову модель комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю у закладі, що дозволило зарахування не лише особливих діток, а й осіб, старших 18 років. Серед впроваджених послуг були денний догляд, консультування, інформування. Удосконалювалась матеріально-технічна база, фахівці проходили додаткові навчання відповідно до напрямків роботи. Отже, потреба окремого простору ставала все більш актуальною. В листопаді 2010 року рішенням сесії Ярмолинецької районної ради на баланс Центру було передано частину приміщення колишнього неврологічного відділення площею 282, 1 м². Воно потребувало капітального ремонту. Проєктно-кошторисна документація на проведення ремонтних робіт була виготовлена у 2017 році, самі ж роботи тривали з 2019 по 2024 роки.

Звичайно, було нелегко, з різних причин виникали затримки у завершенні ремонту. Але, на щастя, мрія колективу, а головне – вихованців Центру, здійснилася. Відтепер тут створено умови спеціально для них, облаштовано безбар’єрний простір, де усе – зручно та доступно, де є чуйні фахові та розуміючі люди, котрі завжди допоможуть, навчать, підтримають.

Тому на урочистий захід відкриття Центру зібралося багато тих, хто допомагав та був поряд протягом усіх цих років. Разом з батьками та самими вихованцями, співробітниками колективу радість новосілля розділили представники владних структур, гості, запрошені. Розпочалася зустріч із спільного виконання Гімну України та вшанування Героїв, котрі віддали життя за Україну. Для того, щоб вихованцям тут було безпечно, початком роботи закладу у новому приміщенні стала молитва та чин освячення, який звершив благочинний Ярмолинецького округу ПЦУ отець Миколай Ковалик.

Так співпало, що саме того дня міжнародна спільнота відзначала День людей з інвалідністю, коли вшановують тих, чиї життя пов’язані із боротьбою та непохитною силою духу, нелегкими випробуваннями та міцною вірою. Тому символічно, що саме в той день відбулася така приємна подія для земляків, котрі користуються послугами Центру. Виступаючи перед присутніми, голова Ярмолинецької селищної ради Андрій Шутяк акцентував увагу на потребі створення інклюзивного суспільства та можливості безбар’єрного доступу людей з інвалідністю до усіх сфер життя громади.

Він відзначив роботу колективу Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю та передав у честь новосілля подарунок, який знадобиться у щоденному вжитку для підтримки комфорту нового приміщення. Усі присутні мали можливість переглянути відеопрезентацію, яка стала невеличким екскурсом в історію Центру. Привітав із новосіллям вихованців та співробітників закладу депутат Ярмолинецької селищної ради Борис Лис. Приймали щирі слова побажань і від колег – колективу комунальної установи «Городоцький центр комплексної реабілітації осіб з інвалідністю Городоцької міської ради», які передала його директорка Любов Казмирчук.

Слова вітань адресувала і директорка інклюзивно-ресурсного центру Ярмолинецької селищної ради Ольга Марусій, яка висловила вдячність ще і від імені батьків особливих дітей. Директорка Ярмолинецького центру реабілітації осіб з інвалідністю Ольга Дудник, виступаючи на зібранні, подякувала Ярмолинецькій селищній раді в особах її голови Андрія Шутяка та усіх причетних до справи, яка успішно завершилась новосіллям за турботу та наполегливість, взаєморозуміння та підтримку на усіх етапах цього непростого шляху. Вона зазначила, що відтепер можливості Центру стали ще ширшими та ефективнішими в частині дієвої підтримки усіх пацієнтів закладу, яким така допомога вкрай необхідна.

Додали настрою у передсвяткові дні хлопчикам та дівчаткам, їхнім батькам, усім присутнім учасники Ярмолинецької дитячої школи мистецтв – хореографічний колектив «Мрія» (керівниця – Анастасія Мельник) та солістка Валерія Василенко (керівниця – Валерія Стрихарчук).

А вихованка Центру Діана Пасічник підготувала спеціально до свята гарні українські пісні, які виконала для гостей.

За давніми українськими традиціями у нову домівку переходять, частуючи своїх гостей запашним святковим хлібом. Такий чудовий подільський коровай був розрізаний і під час цієї події, щоб кожен зміг розділити спільну радість та попросити у Бога благословіння на мирне спокійне життя під блакитним українським небом.

Наближаючи Перемогу, колектив Центру активно долучається до волонтерських справ. Тут сплетено та передано захисникам маскувальні сітки, регулярно випікаються та готуються домашні страви для воїнів, вихованці Центру разом із своїми наставниками провели майстер-клас із виготовлення свічок, кошти з продажу яких спрямовані на потреби ЗСУ. Колектив постійно бере участь у благодійних ярмарках, де представляє вишиті працівниками Центру роботи на патріотичну та духовну тематику. Зібрані кошти теж переказують для військових підрозділів, де служать воїни із нашої та сусідніх громад. Отже, в історії Центру перегорнуто нову сторінку, позначену покращенням умов для реабілітації осіб з інвалідністю, яких так зворушливо одна із гостей заходу назвала «пташенятами з одним крилом». Наше завдання – допомогти їм відчути повноту життя та радість спілкування.

Алла Гуменюк.

Коментарі

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *