У день Соборності України біля пам’ятника Т. Г. Шевченку в Ярмолинцях відбувся мітинг.
Його ведуча – директорка Ярмолинецького Центру культури та дозвілля Лілія Дембіцька згадала події 1919 року, коли було проголошено Акт про воз’єднання УНР та ЗУНР на Софіївській площі у Києві. Лунав Славень України. До спільної молитви за Україну було запрошено о. Миколая Ковалика, благочинного Ярмолинецького округу ПЦУ.

Пам’ять усіх загиблих захисників України присутні вшанували хвилиною мовчання.
Акт Злуки спирався на споконвічну мрію українського народу про незалежну Соборну національну державу. Він став могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самовизначення, становлення політичної нації. Уперше за 600 років він став реальним кроком до об’єднання українських земель, що вплинув на подальші національно-політичні процеси в Україні.
Учасники заходу поклали квіти до пам’ятників Героїв Небесної Сотні, Т. Г. Шевченку, Меморіалу загиблих захисників-земляків.
Алла Гуменюк.