icon clock02.11.2023
icon eye196
Новини

“Народ без мови – не народ…”

До Дня української писемності та мови інститут української філології та журналістики Кам’янець-Подільського національного університету ім. І.Огієнка доєднався до написання радіодиктанту національної єдності, це стало особливо важливою подією для нашої академічної спільноти.

Студенти та викладачі об’єдналися в цей день заради спільної мети – зберігати та розвивати українську мову, культуру. “Мова – це душа народу, а народ без мови – не народ”, – говорив Володимир Сосюра. З гідністю й шаною ми маємо усвідомлювати велику вагу рідного слова й особисту відповідальність за нього перед минулим, сьогоденням і майбутнім.

Українська мова – це наше спільне надбання, і радіодиктант національної єдності став яскравим символом цієї єдності та приналежності до великої родини українців.

Цьогоріч радіодиктант для нас був особливим. Ми приєдналися до телемосту, який об’єднав провідні виші із Заходу, Сходу, Півдня, Півночі та Центру України, а саме Східноукраїнський національний університет ім. В.Даля (ініціатор), Мукачівський державний університет, Дніпровський національний університет ім. О.Гончара, Західноукраїнський національний університет (м.Тернопіль). Участь у телемості взяли також Міжнародна програма освітніх грантів Фулбрайта, ІТ-компанія ТОВ “Інтекресі Бейз”.

Ідею такого інноваційного формату підтримав директор інституту філології та журналістики Борис Коваленко, а долучились до написання диктанту студенти та викладачі нашого науково-навчального інституту. Спільно сіли за столи університетської аудиторії, виконуючи вже традицію для українців у цей день.

Текст диктанту під назвою “Дороги України” Катерини Калитко вдало прочитав відомий актор Олексій Гнатковський, який став легендою завдяки своїй ролі в фільмі “Довбуш”.

Ми помітили, що крім нас, диктант також писали і люди в укриттях, які не мали іншої можливості через сигнал повітряної тривоги. А ще приємно вразив мене той факт, що до цього обряду приєдналися й військові. Це свідчить про те, що українці готові проявляти повагу та підтримку українській мові, незалежно від місця знаходження.

Цей день об’єднав нас в одному голосі, в одній мові, яка є нашим спільним скарбом та джерелом натхнення. Нехай вона завжди залишається в серцях українців і несе світло культури та ідентичності нашої держави.

Людмила Марчук, завідувачка кафедри журналістики науково-навчального інституту української філології та журналістики Кам’янець-Подільського національного університету ім. I.Огієнка, доктор філологічних наук, професор.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *