icon clock31.03.2024
icon eye247
Новини

На екскурсію – до університету

Дирекцією Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості минулого тижня було організовано екскурсію для лідерів учнівського самоврядування Ярмолинецької громади до славетного міста над Смотричем.

Після прогулянки старим містом екскурсанти мали можливість відвідати музей Кам’янець-Подільського національного університету ім. І. Огієнка. Тут школярів зустріла та провела для них екскурсію директорка музею, доцентка, кандидатка історичних наук Ірина Паур.

Експозиція віддзеркалює славну історію начального закладу, починаючи з часу його заснування, а це уже 105 років! Рідкісні світлини зберегли момент відкриття Українського університету у Кам’янці, а також є серед експонатів оригінал газети “Свято Поділля”, яку видали саме з нагоди відкриття вишу, у якому працювали історико-філологічний, фізико-математичний, сільськогосподарський та природничий факультети.

Цікавинкою для екскурсантів став предметний експонат – старовинний університетський стіл, за яким працювало не одне покоління науковців. Існує навіть така собі легенда: якщо доторкнутись до цього столу – можна набратись натхнення та позитиву для складання іспитів.

Світлини із перших випускних альбомів, творчого життя студентства, ректори та професори університету – більш ніж століття пам’ять живе у стендах та вітринах музею. Окремий розділ, який чи не найбільше зацікавив лідерів учнівського самоврядування – здобутки у спорті студентів факультету фізвиховання, який був відкритий у 1949 році. Серед численних медалей, кубків та дипломів європейського та світового рівнів – світлини Олімпійських чемпіонів – студентів, випускників вишу та їх наставників. Ірина Василівна дала відповіді на численні питання школярів, які переважно стосувались того, які спеціальності можна здобути у виші.

Але знайомство із університетом на цьому не закінчилося. Екскурсія продовжилася на 4-му поверсі у навчально-науковій лабораторії етнології, яку провів кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри історії української літератури та компаривістики, завідувач лабораторії Валерій Щегельський. У фондах лабораторії – багата колекція експонатів із народного побуту давнього Поділля та інших регіонів України. Ремесла та промисли, речі побутового ужитку, автентичний одяг українців XIX-XX століття, символи свят та обрядових дійств – чого тільки не представлено у цьому музеї-лабораторії.

Особливо цінною є екскурсійна розповідь Валерія Васильовича, що базується на численних наукових дослідженнях та супроводжується чудовим предметним планом. Юні жителі Ярмолинецької громади побачили і старовинну ступу (навіть спробували, скільки фізичної сили потрібно, щоб потовкти у ній зерно), і справжню трембіту та дізналися секрети її виготовлення, і неймовірну колекцію писанок, глиняного посуду, а також справжній ткацький верстат і ще багато чого цікавого. Із гостями поспілкувався директор навчально-наукового інституту української філології та журналістики, доктор філологічних наук, доцент Борис Коваленко. Особлива подяка за допомогу в організації екскурсії, супроводі групи та пізнавальне спілкування завідувачці кафедри журналістики, докторці філологічних наук, професорці Людмилі Марчук.

Враженнями від побаченого хлопчики та дівчатка активно ділилися між собою. Не менш приємною зустріч у Альма-матер стала для керівниць групи – заступниці директора Будинку творчості Тетяни Граб та методистки закладу Ірини Шуверткової, які теж є випускницями навчального закладу. Хто знає, можливо, це знайомство приведе когось із учасників подорожі до старовинного Кам’янця і у стіни не менш славетного університету?

Алла Гуменюк. Фото авторки.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *