Декілька місяців тому комунальне підприємство “Комунальник-2011” очолив новий керівник – Андрій Підлісний. Попри наявні проблеми молодий директор відреагував на виклики “комуналки” предметно та спокійно, виявив причини та склав дієвий план, який покроково реалізовує із колективом. З чого починав та що уже вдалося зробити – Андрій Анатолійович поділився під час нашого інтерв’ю.
– Андрію Анатолійовичу, якісне водопостачання, водовідведення, вічні проблеми зі сміттям – напевно, то найболючіша сфера життєдіяльності громади, хоч вона забезпечує базові потреби людей. Чи довго наважувались, щоб погодитись обійняти таку досить неоднозначну посаду?
– Чому неоднозначну? Для мене є абсолютно зрозумілою ця галузь, я маю досить непоганий досвід роботи з людьми і, власне, у сфері комунального господарства. Так, проблеми були, є, насправді, і будуть, але наше завдання їх розв’язувати з однією метою – щоб забезпечити затишок та комфорт у оселях краян та у нашому селищі.
– Тоді давайте предметніше: з чого почали?
– Розпочав із того, чого, на мій погляд, бракувало в колективі: контролю та злагодженості дій. Щодо водних комунікацій, які я проінспектував особисто, скажу, що вони – у жахливому стані, аварійні ділянки призвели до ситуації, яка виникла влітку. Що ми зробили? Найперше, замінили ці аварійні ділянки, які ремонтувались чи не кожні пів року. Тобто, ділянками замінили магістралі, бо часті прориви на одних і тих же місцях по-іншому не “лікуються”. Крім того, відремонтували одну із насосних станцій, а до кінця цього місяця плануємо зробити ремонт іншої. Це уже забезпечило відновлення нормального водопостачання в Ярмолинцях. Виявили багато проблем із абонентами – як фізичними, так і юридичними особами. Наприклад, приміщення райспоживтовариства взагалі було відрізано від водопостачання через погані труби, тому ми завели туди буквально на днях нову гілку.

Ще одне – нами здійснено ремонт і повністю відновлено роботу каналізацйної системи – центральної очисної станції: туди завезено свіжу бактерію, відновлено фільтри із заміною піску. Тобто, на виході ми отримуємо промислову воду, якою при можливості можна користуватися на автомийках чи для інших потреб.
– А що Ви скажете про якість води у мережах? Наскільки вона відповідає нормам?
–Скажу, що у нас безпечна для споживання вода. Зовсім недавно було забрано аналізи води із усіх наших водонапірних веж. Сьогодні спрямовуємо зусилля для встановлення нової насосної станції, яка стане основною для забезпечення водою селища Ярмолинці. Нині діюча є недостатньої потужності для такого населеного пункту, вона розрахована максимум для 5 тисяч населення, тому і є ще деякі питання щодо тиску води в мережі. Сьогодні у наших п’ятиповерхівках є вода на усіх поверхах, але тиск заслабкий. При кількості майже 9 тисяч споживачів нам потрібна потужніша станція, тому ми ставимо 15-кіловатну, яка зможе забезпечити Ярмолинці водою із нормальним тиском у мережах, при цьому ще дозволить економити електроенергію, оскільки підтримуватиме стабільність загального тиску водогону. Нині діюча станція буде резервною, хочемо заживити її від генератора для того, щоб при потребі вона автоматично дублювала роботу основної.
– Крім водопостачання та водовідведення, що потребує уваги?
– На балансі підприємства є техніка: екскаватор, трактор, щепоріз, асенізатор. Ця техніка може і повинна бути корисною не лише для нашого підприємства, а й для жителів громади, яким завжди потрібні такі послуги. Конкурентні ціни на оренду техніки, на послуги із викачування вигрібних ям, якими користуються переважно жителі приватного сектору забезпечили прибуток для підприємства.


– Ви можете назвати ціни? Скільки коштує, до прикладу, викачка септика?
– У нас це коштує 700 гривень. Трактор з причіпом для вивезення сміття коштує 1000 грн/год, екскаватор – 1000 грн/год, щепоріз – теж в межах 1000 гривень. Тобто, техніка працює і заробляє. Замовлення є, часто розписані на тиждень наперед.
– Важливою складовою роботи підприємства є рівень заробітної плати працівників…
– Випереджаючи ваше запитання, скажу, що нам уже вдалося збільшити заробітну плату працівникам на 2-3 тисячі гривень. Маємо вільні вакансії, гаряча – слюсаря.
– Сміттєзвалище у Ярмолинцях – теж ділянка роботи вашого підприємства. Яка ситуація там?
– Так, сміттєзвалищем теж займаємось, проводили нещодавно там рекультивацію. У найближчих планах – облаштувати його згідно усіх вимог. Там буде місце для охорони, відповідно шлагбаум, люди, які здійснили передоплату, будуть заїжджати, пред’являючи квитанції про оплату через спеціальні ваги. Тобто, стихійного, безоблікового вивозу сміття на звалище уже не буде – облік буде вестися. І ще одне – будь-який розрахунок з нами – безготівковий, це – важливо.
Після рекультивації ми побачили, що місце для сміття – у нормальному стані, його потужності вистачить на роки…


– Ми говоримо переважно про Ярмолинці – центр громади. Яка ж ситуація у сільській місцевості?
– Так, нарешті ми запустили водогін у Кадиївці. Основна проблем, яка гальмувала цей процес, полягала у деяких погодженнях документації, але це було вирішено. У процесі – водогін на станції Ярмолинці та у Шарівці. Паралельно на ці два об’єкти готуються пакети документів, будемо працювати, для нас це – додаткові абоненти та відповідно надходження, прибутки…
– Андрію Анатолійовичу, слухаючи Вас, відчувається і досвід, і нові знання. Розкажіть, будь ласка, про себе…
– Я уже 10 років займаюсь системами опалення, водопостачання та водовідведення. Тривалий час працював як ФОП у місті Хмельницький, обслуговуючи 19 будинків ОСББ, 12 будинків ЖЕКу та інших клієнтів, а також разом із своїми працівниками виконували певні замовлення згідно угод у межах Хмельницької області. Це шкільні їдальні, дитячі садочки, укриття, заклади профтехосвіти та інші.
– А де здобували освіту?
– Я закінчив Кам’янець-Подільський державний аграрний університет та здобув спеціальність інженера-механіка. Багато практичного досвіду мені дала свого часу робота у Польщі, куди, як багато моїх однолітків, поїхав, щоб заробити грошей. Цікаво, що у Варшаві потрапив на об’єкт – 27-поверхівку, де потрібно було зробити систему опалення. Ця величезна споруда знаходиться у самому центрі міста. За півтора місяці я став бригадиром, бо умів читати проєкти, під моїм керівництвом працювало 14 осіб. Ось така історія.
– А що вважаєте головним у власній роботі?
– Дисципліна, вимогливість, планування та комунікація із громадою. Ми намагаємось повідомляти людям через соцмережі про усе, що відбувається, про причини відключень водопостачання, якщо такі бувають, про те, де і які саме виконуються роботи. Це, звичайно, знімає, напругу та дає можливість спілкуватись прозоро та володіти ситуацією. Тому щиро сподіваюсь, що таким чином у нас все вдасться. А роботи, насправді, дуже багато.
– Ви вважаєте, що “Комунальник-2011” може не лише забезпечувати усі власні потреби, а й бути прибутковим?
– Я в цьому переконаний.
Спілкувалася Алла Гуменюк. Фото з офіційної Facebook-сторінки “Комунальник-2011”.