Минулої п’ятниці у Ярмолинцях було проведено мирну акцію «Голос тих, хто змушений мовчати» на підтримку родин, чиї рідні та близькі перебувають у ворожому полоні або вважаються зниклими безвісти.
Ініціатором акції стала відома волонтерка, голова БО «Волонтер Ярмолинеччини», депутатка Ярмолинецької селищної ради Наталія Беренда. У її виступі лунала тривога і біль за тих земляків-захисників, доля яких досі невідома або ж які терплять знущання у ворожому полоні. «Полон вбиває, ми маємо боротись за кожного, хто перебуває у московських катівнях. Так само вбиває невідомість. Рідні зниклих безвісти мають дізнатися про долю своїх синів, братів, батьків…», — виступаючи перед учасниками акції, сказала Наталія Миколаївна.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам’ять усіх полеглих у війні Героїв.
Сама ж акція відбулася на фоні тематичної інсталяції: портрети полонених та зниклих безвісти були прикріплені до маскувальної сітки, взуття та одяг військових — як нагадування про їх незриму присутність. Було зачитано списки зниклих безвісти та полонених захисників — жителів Ярмолинецької та Солобковецької тергромад — разом більше пів сотні осіб. Акцію підтримала місцева влада — перед присутніми виступав Ярмолинецький селищний голова Андрій Шутяк.

Неймовірним болем були пронизані слова матері зниклого безвісти захисника Світлани Лукасевич. Вона наголошувала на необхідності інформування та правової допомоги родинам щодо їх дій у разі втрати зв’язку із рідними — військовими, а також підтримці таких родин на усіх рівнях. Як завжди зворушливим був і виступ волонтерки та відомої поетеси Ярослави Слободян, яка прочитала власну поезію. Захід пройшов на одному подиху та знайшов підтримку присутніх, а це не лише рідні воїнів, а й жителі громади, представники трудових колективів та владних структур. Озвучення заходу здійснювали співробітники Ярмолинецького ЦКТД, а його директорка Лілія Дембіцька виступила у ролі ведучої. Під час акції проходив збір підписів на підтримку звернення до Президента України, Верховної Ради України та Міністерства Оборони України щодо вжиття заходів якнайшвидшого повернення з полону наших захисників та віднайдення тих воїнів, хто вважається зниклим безвісти.
Упродовж проведення мирної акції відбувався збір коштів для потреб ЗСУ.

Її учасники пройшли маршем центральними вулицями селища. Активістів супроводжували та охороняли дотримання правопорядку співробітники місцевого відділення поліції.
Це перша, але точно не остання акція на підтримку земляків, що перебувають у російському полоні або зникли безвісти у районах ведення бойових дій. Було оголошено про безстроковість акції.
Наш кор.