У Новосільскому ЗЗСО I-III ступенів відбулося урочисте відкриття меморіальних знаків воїнам-землякам.
Вчора затишне подвір’я Новосільського закладу загальної середньої освіти зібрало сотні людей. Крім учнів та їх батьків, педагогів сюди завітали численні гості, щоб разом вшанувати пам’ять загиблих Героїв – випускників цієї школи. На фасаді навчального закладу, де до цього часу знаходилася меморіальна дошка пам’яті воїна АТО Юрія Борбуцького, який загинув, захищаючи Україну в 2015 році, з’явилося ще три. На них – імена Ярослава Білоуса, Володимира Бояркіна та Андрія Бахтова.

Захід розпочався виконанням Гімну України та хвилиною мовчання, якою вшанували усіх, хто загинув, боронячи Україну від ворога. Право відкрити пам’ятні знаки надали найріднішим людям воїнів – членам родин Героїв. Про кожного із тих, хто колись навчався, працював у цій простій сільській школі, а нині став Героєм, віддавши життя за можливість здобувати знання та будувати вільну країну, розповіли ведучі заходу – педагоги школи Тетяна Пальна та Сергій Матвійчук.

Ярослав Білоус народився 6 грудня 2002 року в місті Хмельницький, проживав у Ярмолинцях, навчався у Новосільській загальноосвітній школі I-III ступенів. До лав Збройних Сил України приєднався на самому початку повномасштабної війни, служив у Президентському полку – спеціальній військовій частині у складі Сухопутних військ України, підпорядкованій безпосередньо Президенту України. Після загострення військової агресії росії наприкінці лютого 2022 року Ярослав виконував завдання на Сумщині, згодом – на Харківщині. 11 травня 2022 року разом із побратимами потрапив під ворожий мінометний обстріл, внаслідок чого обірвалося юне життя воїна.

Володимир Бояркін народився 30 листопада 1994 року у Ярмолинцях. Навчався у Новосільській загальноосвітній школі I-III ступенів, потім – у Ярмолинецькому професійному ліцеї. Вищу освіту здобував у Харківському автомобільно-дорожньому університеті. Там і проходив військову службу. З кінця 2021 року Володимир служив за контрактом 92-ій окремій механізованій бригаді ЗСУ. 12 березня 2022 року отримав смертельне поранення.

Андрій Бахтов народився 9 травня 1975 року у Кустанайській області (Казахстан). Ще в дитинстві із родиною переїхав у Нове Село, навчався у Новосільській середній школі. По її закінченні вступив та здобув вищу освіту на факультеті фізичної культури та спорту Кам’янець-Подільського педінституту. Далі працював учителем фізвиховання Пасічнянської та рідної Новосільскої шкіл, тренером Ярмолинецької ДЮСШ. Служив у спецпідрозділі МВС “Беркут”, брав участь у миротворчих місіях. Під час Революції Гідності у 2014 року керував самообороною у Хмельницькому. Після анексії росіянами Криму Андрій Григорович разом із побратимами із миротворчих місій приєднався до добровольчого батальйону «Миротворець». Під позивним «Тихий» став заступником командира – Андрія Тетерука, а після обрання його депутатом Верховної Ради України Андрій Бахтов очолив батальйон. Звільняв Слов’янськ, Попасну, інші населені пункти. У серпні 2014 році перебував у центрі військових подій, які пізніше отримали назву «Ілловайський котел».

Кілька років передавав свій досвід курсантам Академії МВС України. 24 лютого 2022 року записався у ТРО Києва. У травні у складі батальйону «Свобода» 4-ї бригади оперативного призначення НГУ вирушив на Схід. Незадовго до загибелі став командиром шостої роти. Вшановуючи самовідданий подвиг Андрія Бахтова, його подвижницьку працю як педагога у справі патріотичного виховання молоді, трудовий колектив Новосільського ЗЗСО I-III ступенів рішенням загальних зборів порушив клопотання перед відділом освіти Ярмолинецької селищної ради про присвоєння школі імені Андрія Бахтова. Рішення зборів трудового колективу на зібранні зачитала голова профспілки закладу Тетяна Пальна, а рішення виконкому Ярмолинецької селищної ради про перейменування Новосільського ЗЗСО I-III на Новосільський ЗЗСО I-III імені Андрія Бахтова – голова Ярмолинецької селищної ради Андрій Шутяк.


До меморіальних дошок Ярославу Білоусу, Володимиру Бояркіну, Юрію Борбуцькому та Андрію Бахтову учасники мітингу поклали живі квіти.
Про Героя, ім’я якого носитиме тепер школа – Андрія Бахтова – у коротких виступах розповіли учень Андрія Григоровича, а нині волонтер із м. Городок Максим Басун, а також колега по роботі у Ярмолинецькій ДЮСШ, а нині також активний волонтер із Ярмолинець Микола Грох.

На захід приїхали бойові побратими Андрія Бахтова, його друзі із різних міст України, працівники ГУНП України в Хмельницькій області, ВНП №3 Хмельницького районного управління ГУНП України в Хмельницькій області, депутати селищної ради, представники органу місцевого самоврядування, а також родина – троє його синів, дружина, мати Катерина Яківна та вітчим Микола Станіславович.

Захід супроводжували патріотичні та меморіальні мелодії у виконанні духового оркестру ГУНП України в Хмельницькій області. Лунали зворушливі рядки поезій, а Крістіна Дудар виконала пісню «Біля тополі».

Меморіальні дошки освятив благочинний Ярмолинецького округу ПЦУ о. Миколай Ковалик. Вшанувати пам’ять загиблих Героїв-земляків прийшли жителі Нового Села, станції Ярмолинці, Томашівки, селища Ярмолинці.

Море живих квітів як символ вдячності за найвищу пожертву заради свободи рідної землі лягли до меморіальних знаків. Після завершення офіційної частини заходу делегації відвідали могили Героїв на кладовищах Нового Села та міста Хмельницький.
Алла Гуменюк.