Серед дорожніх організацій краю філія “Ярмолинецький райавтодор” займає одне із провідних місць впродовж десятиліть розвитку Ярмолинеччини.
Початок роботи підприємства відносять ще до 1938 року – саме такі історичні сліди віднайшли серед архівних документів працівники організації. Догляд за автошляхами загального користування, що складають 218,7 км у межах колишнього Ярмолинецького району і нині здійснює це підприємство із багаторічним досвідом і професійним трудовим колективом, що налічує 27 осіб. Активний розвиток філії бере початок з повоєнних років. Раніше місцем його розташування була територія у районі нинішньої лікарні. У 70-ті роки минулого століття базу райавтодору перенесли із центру у передмістя, де вона знаходиться і сьогодні. З-поміж завдань колективу головними є роботи з експлуатаційного утримання автодоріг, а саме виконання ямкових ремонтів, водовідводу із проїзної частини та узбіччя, видалення порослі. У зимовий період дорожники турбуються про безпечний рух, наносячи посипковий матеріал на дорожнє полотно. Адже від безпеки руху і стану автодоріг залежить ефективність роботи автотранспорту. Очолює колектив молодий керівник Андрій Березюк.

Розповідаючи про себе, Андрій Іванович ділиться, що уже після 9 класу Ярмолинецької ЗОШ I-III ступенів №1 обрав для себе професію дорожника – вступив до Барського автодорожнього технікуму на спеціальність “Будівництво та експлуатація автомобільних доріг та аеродромів”. По закінченні технікуму перебував на строковій службі у лавах Збройних Сил України, далі продовжив службу за контрактом. Після звільнення трудився в одній з будівельних організацій, скуштував заробітчанського хліба, а з 2005 року повернувся на роботу за спеціальністю. Без відриву від виробництва здобув вищу освіту – закінчив Хмельницький національний університет, отримавши диплом за спеціальністю “Менеджмент організацій”. Спочатку працював у філії “Дунаєвецька ДЕД”, а з 2013 року організації об’єдналися. Уже у складі філії “Ярмолинецький райавтодор” продовжив роботу начальником дорожньо-ремонтного пункту, головним інженером, а останні півтора року очолює підприємство.
На сьогоднішній день колектив обслуговує 24,7 км доріг державного значення (автодороги Ярмолинці-Кам’янець-Подільський та Солобківці-Нова Ушиця) і 194 км доріг місцевого значення.
– Наше головне завдання – забезпечити безпеку дорожнього руху, а це включає в себе багато складників: ямковий ремонт, встановлення дорожніх знаків, бар’єрних огорож, очистка, посипка автодоріг взимку, а влітку – покіс. Наразі триває активна підготовка до зими, ми проводимо заготівлю посипкових матеріалів для аварійно-небезпечних ділянок доріг. Можна сказати, що цей процес фактично підходить до завершення, – каже Андрій Березюк.
До складу філії входить такий структурний підрозділ як асфальтобетонний завод, який розміщений на станції Ярмолинці. Тут випускають асфальтобетонну суміш, що закриває потреби південно-західної частини території Хмельниччини. Робота – із нелегких, температура випущеної суміші складає 145-160 градусів. Що говорити, коли і температура повітря влітку сягала 35 градусів! За шкідливі умови праці тут є грошова компенсація. Так само нелегко і тим, хто вкладає асфальтобетонну суміш на дорогах. Керує заводом майстер Юрій Муляр, на посадах машиніста змішувача асфальтобетону працює Володимир Матейко, слюсаря-ремонтника – Дмитро Семенюк, машиніста бульдозера – Володимир Орловський, машиніста навантажувача – Микола Безвощук, газоелектрозварника – Григорій Сосніцький.

За 9 місяців поточного року підприємство виконало робіт по дорогах державного значення на суму 1455,2 тис грн, по дорогах місцевого значення – 769,3 тис грн., по прямих договорах – 1387,1 тис грн.
– Користуючись нагодою, хочу подякувати Ярмолинецькій селищній раді в особі її голови Андрія Шутяка за активну співпрацю в частині виконання робіт по аварійно-ямковому ремонту по вулицях селища згідно договорів із селищною радою. У нас також було співфінансування із Солобковецькою сільською радою (голова – Сергій Когут) на виконання робіт по двох дорогах місцевого значення. Мали ми договори із Розсошанською сільською радою (голова – Василь Дячок), виконували роботи у селах Виноградівка та Слобідка. Працювали ми і у Зіньківській громаді – тобто шукаємо можливість заробити кошти, щоб вчасно та в повному обсязі виплатити заробітну плату працівникам, сплатити податки, – розповідає Андрій Іванович, – А взагалі наш колектив – дружний та злагоджений, розуміючий та здатний працювати в екстремальних умовах. Ми відносимося до об’єктів критичної інфраструктури. На сьогоднішній день увесь парк техніки у нас уже підготовлений до виконання робіт по зимовому утриманні автодоріг.
Злагоджено працюють у колективі співробітники усіх ланок. Таку роботу забезпечують головний інженер Володимир Білявський, механік Олександр Заярний, майстри Володимир Дичаківський, Юрій Липко, водії Борис Сіпілкін, Петро Очкур, Віктор Коляновський, машиніст автогрейдера Володимир Скромінський, машиніст котка Микола Швайко, дорожні робітники Сергій Стаднік, Володимир Волошин, Михайло Бех, Антон Данчишин (на фото вище). Так само хороші слова можна сказати і про інших працівників підприємства, які, на жаль, не потрапили на світлину, бо із самого ранку уже відбули із бази на об’єкт для виконання робіт.

У дорожній галузі трудиться переважна більшість чоловіків, але приємної атмосфери на підприємстві не було б, якби не жіноча частина колективу. Алла Сімоніченко віддала підприємству 39 років активного трудового життя, майже два десятиліття пропрацювала майстром філії. Галина Цмикайло, головний бухгалтер, працює тут із 1981 року, а вказану посаду обіймає з 1986 року. На посаді провідного інженера трудиться Валентина Дацун, а провідного бухгалтера – Галина Грабчак. Так, спільними зусиллями колектив забезпечує і виконання поставлених виробничих завдань, і створює особливу атмосферу колегіальної спільноти, бо ж в основному персональний склад філії – це люди, які знають один одного протягом багатьох років, спільно вболівають за справу, якій віддали значну частину життя, люблять свою роботу та мріють про те, щоб якнайшвидше Україна зустріла свою Перемогу у війні, а їхнє підприємство запрацювало на повну потужність, створюючи комфорт та безпеку на великих та менших дорогах. Адже ці шляхи – то життєдайні артерії зв’язку на мапі України та візитівки громад, якими щодня проїжджають сотні і тисячі автівок.
У переддень професійного свята згадують у колективі і ветеранів праці, тих, хто, на жаль, уже залишив земні обрії та відійшов у вічність. Серед них – і колишні керівники підприємства Віктор Вілков, Володимир Вовк, Валентин Котлінський. Значний внесок підприємство здійснило і в часи ліквідації аварії на ЧАЕС, тут була створена спецбригада із будівництва житла для переселенців із Чорнобильської зони, яке зводилося на Київщині – у місті Бородянка.
У різні часи за рахунок підприємства будувались багатоквартирні будинки і для своїх співробітників та їх сімей у селищі Ярмолинці. Найвагомішим своїм здобутком працівники філії і досі вважають період будівництва шляхопроводу (моста) на станції Ярмолинці у кінці 80-х років. Усе це тепер – уже історія, але попереду – нові завдання та справи. Тож мирних доріг вам, шановні працівники філії “Ярмолинецький райавтодор”!
Алла Гуменюк.