Лідери учнівського самоврядування Ярмолинецької громади регулярно беруть участь у благодійних заходах. Цього разу за їх ініціативи було організовано акцію на підтримку тварин – “Врятуй життя”.
Адже турбота та милосердя до тварин – це рівень нашої свідомості, а ставлення до братів наших менших визначає рівень свідомості суспільства.
Майже протягом місяця тривав збір кормів, а також коштів на придбання усього необхідного для тварин у притулках. Дуже приємно, що учні, педагоги, батьки включилися у цю роботу. Участь у акції взяли всі заклади освіти нашої громади. Особливо активно долучилися школярі та вчителі Москалівського ЗЗСО І-ІІІ ст. (педагог-організатор – Отставнова Н.О, голова учкому – Діана Барановська), яким вдалося зібрати 1800 гривень, та Жилинецької гімназії (педагог-організатор – Юркова Л.В, голова учкому – Артем Федорівський), які передали 1500 гривень. Не залишилися байдужими й інші навчальні заклади. Ясенівська гімназія (педагог-організатор Трач О.В, голова учкому Рибчинська Каріна) задонатила на підтримку тварин 700 гривень, Сутковецький ЗЗСО І-ІІІ ст.ім Романа Лабаня (педагог-організор Мисько Т.С, голова учкому Стопчак Дарія) – 570 гривень. У Правдівському ЗЗСО І-ІІІ ст. ім П. Т. Лохвицького зібрали корм на 1000 гривень (педагог-організатор Осика М.С, голова учкому Гуменюк Лілія). Варто відмітити активну участь у зборі коштів і Савинецької гімназії (педагог-організатор – Гонтар І.А., крупи на 600 грн), Соколівського ЗЗСО І-ІІІст. (педагог-організатор – Качуровська Т.В, 500 грн), Шарівського ЗЗСО І-ІІІст. (педагог-організатор – Сікорська І.М., 400 грн), Новосільського ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Андрія Бахтова (педагог-організатор – Цибульська Н.М., 300 грн). Свій внесок зробили і в Москалівському дитячому садку, працівники якого спільно із батьками передали кошти в розмірі 500 гривень. Участь у акції взяли також педагоги та гуртківці Ярмолинецького Будинку творчості, на базі якого було організовано збір кормів. Благодійні заходи на підтримку тварин регулярно проводяться і в Ярмолинецьких ЗЗСО I-III ступенів №1 (лідерка учнівського самоврядування – Анастасія Лінчевська) та №2 (голова учкому – Марина Лишак).

Дякуємо ветеринарному магазину “Світ тварин” за спонсорську допомогу. За зібрані кошти було закуплено корм (мішки по 10 кг вартістю 500, 600, 700 грн), миючі засоби та одноразові пеленки.
Оскільки на Ярмолинеччині діє зоозахисний рух “Пес і Кіт”, ми не змогли залишити без допомоги і наших місцевих тваринок. Саме тому запросили керівника організації Сергія Боричка, щоб передати йому частину зібраного для собачок та кішок (на фото справа вгорі).
Гортаючи сторінки у соцмережах, часто можна побачити світлини наших дорогих захисників, які також опікуються тваринками: собаками, кішками, лисенятами та оленятами. Це характеризує воїнів не тільки як мужніх та сміливих, а ще і як добрих та милосердних. Тому найближчим часом корм відправиться і тваринам наших захисників на Схід, куди його доставить волонтерка Наталія Беренда.


І, звичайно ж, більшу частину зібраного уже було передано у Хмельницький притулок для тварин, у якому сьогодні знаходиться майже 200 собак та 50 котиків. Туди ми відправилися разом із головою школи “Лідер” Анастасією Лінчевською та лідерами учнівського самоврядування Діаною Барановською і Тетяною Мартинчук (на фото зліва). Ще раз висловлюю щирі слова вдячності усім, хто долучився до цієї доброї справи. Пам’ятайте: це не одноразова акція, тваринки потребують нашої з вами допомоги щоденно.
Iрина Шуверткова, методистка Будинку творчості.