День захисників та захисниць України цьогоріч вперше відзначали 1 жовтня, як і велике православне свято Покрови Пресвятої Богородиці. Цей день став особливим для жителів Ярмолинецької та Солобковецької громад, і головними його героями стали наші воїни – захисники та захисниці, які виборюють суверенітет та незалежність України.


Напередодні урочистої дати у Ярмолинецькій селищній раді з нагоди свята вітали та вручили відзнаки дванадцятьом захисникам та захисницям України. Це – військовослужбовці, рятувальники, поліцейські.

Урочисте зібрання та нагородження провели секретар селищної ради Алла Садлій та заступник Ярмолинецького селищного голови Іван Березовський.



У неділю у храмі Покрови Пресвятої Богордиці ПЦУ відбулося урочисте Богослужіння, а після його завершення на території парафії було проведено благодійній ярмарок та лотерею на користь ЗСУ.


Спеціально для ярмарку парафіяни та волонтери приготували домашню випічку та солодкі напої.


Спільно збирали і лоти для лотереї. Організаторкою заходів стала депутатка селищної ради Галина Ковалик.



БО “Волонтер Ярмолинеччини” та його голова – депутатка Ярмолинецької селищної ради Наталія Беренда – вирішили 1 жовтня подякувати військовослужбовцям та вручити їм невеличкі подарунки: бокси із презентами підготували завчасно, а у неділю із самого ранку волонтери вийшли на вулиці селища та вручали їх зустрічним людям у військовій формі. “Ми хотіли подякувати у такий спосіб тим, хто нас захищає і відстоює незалежність та суверенітет держави у період війни, – розповіла голова благодійної організації Наталія Беренда. – Коли ми підходили до військових із привітаннями, більшість дивувалися та дякували за приємний сюрприз. Зустрічали щиро, з обіймами та посмішками. А для нас важливо було подарувати в цей день військовослужбовцям настрій, дати їм відчути підтримку та нашу спільну подяку. Ця акція принесла приємні емоції, в першу чергу, для нас, волонтерів, бо ми побачили в очах наших захисників вогники радості, подекуди і скупу чоловічу сльозу, вони відчували свято”.


2 жовтня у Ярмолинецькому ЗЗСО I-III ступенів №2 провели тематичний захід під назвою “Вони є патріотами нашої держави”. Хвилиною мовчання вшанували усіх випускників закладу освіти, які загинули за Україну, гідно боровшись за її Перемогу. На захід було запрошено військовослужбовців громади, які розповіли учням про свої робочі будні. Натомість школярі у знак вдячності передали захисникам власноруч зроблені обереги, а батькові одного з учнів – зібрані на потреби його підрозділу кошти у сумі 10250 гривень. Також здобувачі освіти навчального закладу подарували воїнам хороший настрій, влаштувавши для них міні-концерт, на якому виступили із музичними творами та сценкою-діалогом.


Захід до Дня захисників та захисниць України відбувся і в Шарівському ЗЗСО I-III ступенів: у навчальному закладі вшанували пам’ять загиблих на війні Героїв-земляків хвилиною мовчання та квітами.
Із нагоди свята організували благодійні ярмарки навчальні заклади Нового Села та Москалівки, які виявили бажання у такий спосіб підтримати тих, хто захищає нас на фронті.


У Новосільському ЗЗСО I-III ступенів школярі самостійно продавали принесені смаколики, і завдяки цьому зібрали 5600 гривень. Вони також поклали квіти до стелли загиблих захисників, яка знаходиться на території селища Ярмолинці.


Москалівський ЗЗСО I-III ступенів також передасть на потреби армії кошти з ярмарки, а це – 10280 гривень. У закладі із метою ознайомлення учнів із історичними подіями нашої держави також було проведено виховні години, вікторини, уроки-мужності «Українські Герої: від минувшини до сьогодення».

Ряд заходів відбувся і у Солобковецькій територіальній громаді. Концертну програму для військових підготували учні та викладачі місцевої дитячої музичної школи. Долучилися до заходу Солобковецький НРЦ, житель громади Микола Черевуля та народний аматорський колектив “Любава”.


Патріотичні заходи було проведено у навчальних закладах громади: школярі та педагоги взяли участь у благодійних ярмарках, кошти з яких підуть на допомогу Збройним Силам України.


Спільними зусиллями заклади освіти зібрали 20935 гривень. Протягом тижня відбувалися іще зустрічі школярів із військовослужбовцями. Найближчим часом запланована посвята старшокласників у джури.
Наш кор. Фото надані адміністраціями навчальних закладів, волонтерами, а також із офіційної Facebook-сторінки Ярмолинецької селищної ради.