Сьогодні, у День вшанування учасників бойових дій на території інших держав, у центрі Ярмолинець відбулося покладання квітів до пам’ятника воїнам-землякам, які загинули в Афганістані.
Сюди прийшли учасники афганської війни, керівництво громади, представники ради ветеранів Ярмолинеччини, жителі селища.
Після короткої молитви за душі загиблих, яку звершив благочинний Ярмолинецького округу ПЦУ отець Миколай Ковалик на граніт лягли живі квіти.

Але цього ранку, ще до початку меморіального заходу, уважні перехожі помітили, що пам’ятник уже був заквітчаний – по одній гвоздиці лежало навпроти портрету кожного загиблого. Хто приніс квіти рано-вранці, вдалося дізнатися від голови ради ветеранів Петра Степановича Коцюби: «Це Лариса Григорівна Заярна принесла ці квіти. Вона – дружина одного із загиблих в Афганістані воїна-земляка. Щороку у цей день жінка приходить сюди вшанувати пам’ять свого чоловіка та усіх земляків, котрі віддали життя у далекій країні, де опинилися не по своїй волі. Сьогодні із самого ранку Лариса Григорівна уже була біля пам’ятника, поклала квіти і довго молилася…» Ось така зворушлива історія.

Треба згадати, що сьогодні – 35-річниця виведення військ із Афганістану. А пам’ятник полеглим у цій країні воїнам-землякам було відкрито 20 років тому – у травні 2004 року.
Наш кор.