icon clock16.10.2024
icon eye295
Люди Новини

45 років – з українською піснею

Заслужені артисти України, композитори та співаки брати Євген та Вадим Гжегожевські відзначили свій творчий ювілей.

Через місяць після святкування життєвого 65-літнього ювілею артисти мали ще одне велике свято – 45 років на сцені. Традицій цього року співаки не зраджували: із цієї нагоди організували великий концерт, який відбувся минулого четверга у обласному центрі. Його назва – «Пісня скликає друзів» була обрана невипадково, адже розділити цей день із Євгеном та Вадимом Гжегожевськими прийшли рідні, близькі, прихильники їх творчості, усі, хто підтримував протягом довгого, але такого яскравого професійного шляху.

«Ми почали готуватися до концерту практично одразу ж після минулого, який проходив 5 років тому в залі Академічного драматичного театру імені Михайла Старицького. Оновили нашу програму, пошили нові костюми, підготували сучасний репертуар, до якого увійшли пісні, які вперше пролунали під час творчого вечора», – ділиться Євген Гжегожевський.

Уперше (сподіваємося, що і востаннє) творчий ювілей артисти відзначали у період великої війни, а тому патріотизм та підтримка сучасним захисникам та захисницям стали лейтмотивом заходу. Урочиста частина концерту розпочалася із хвилини мовчання, якою присутні вшанували пам’ять усіх земляків, які віддали свої життя у боротьбі із ворогом, мирного населення, яке загинуло унаслідок атак із боку рф. Щоб підтримати тих, хто сьогодні захищає Україну на передовій, артисти організували збір коштів на потреби ЗСУ. Перший внесок у скриньку для донатів символічно зробили самі винуватці свята, до цієї акції протягом заходу долучалися і гості.

Ведучим заходу став давній друг артистів, співавтор їх пісень Анатолій Фіглюк, він продекламував авторський твір «Пісня життя», присвячений братам Гжегожевським та згодом покладений на ноти. Опісля для присутніх сторінка за сторінкою відкривалася неймовірна історія життя співаків та композиторів, яких музика супроводжувала із раннього дитинства. Любов до неї прищеплював батько, завдяки урокам якого іще у 3-річному віці брати навчилися грі на баяні, яку продемонстрували і під час концерту. Далі – навчання у музичній школі, гра в духовому оркестрі, створення вокально-інструментального ансамблю «Юність» у Солобківцях. Паралельно із цим юні артисти активно виступали на весіллях із татом, і серед присутніх у залі були ті, кого на щасливе сімейне життя музично благословили Вадим та Євген Едуардовичі.

«Ми познайомилися з ювілярми далекого 1973 року, коли із чоловіком стали на весільний рушник. Мама тоді замовила нам музику із Солобковець, на той час це було дуже престижно. Відтоді і продовжується наша дружба із артистами», – пригадує Людмила Тивоняк. Поділилася спогадами і Оксана Цимбалюк, дружина відомого письменника, нині військовослужбовця Михайла Цимбалюка: «Чоловік знав братів Гжегожевських давно, але особисто я познайомилася з ними та їх творчістю під час нашого весілля, воно було у 1991 році. А згодом запросили музикантів виступити і на весіллі у доньки, так вони вдруге грали на важливих у нашій родині подіях».

Потім було навчання у Кам’янець-Подільському педагогічному інституті, робота піонервожатими у Шарівському таборі, педагогічна діяльність, створення дитячої музичної школи у селі Шарівка та насичене сценічне життя – концерти, фестивалі, конкурси… Усім своїм перемогам завдячують Євген та Вадим Гжегожевські найріднішим – матері Марії Петрівні та батькові Едуарду Йосиповичу, які вперше не були присутні на ювілейному творчому концерті. Саме тому програму артисти розпочали із виконання композиції «Мамі», присвячену світлій пам’яті батьків. Зворушливим стало те, що сотні слухачів увімкнули у цю мить на своїх смартфонах ліхтарики, таким чином вшановуючи тих, хто подарував життя талановитим співакам і композиторам.

Брати Гжегожевські активно співпрацюють із місцевими авторами, і наступна пісня, яка прозвучала у рамках заходу, була написана подільським поетом Миколою Федунцем – «Поклич мене». Музичний твір «Кімната в серці моєму», прем’єра якого відбулася на попередньому ювілейному концерті, регулярно збирає перегляди у мережі, тож для всіх присутніх брати Гжегожевські подарували живе виконання твору. Запальну пісню «Дощі», написану на вірш Анатолія Фіглюка, співаки виконували вперше,  але вона одразу припала до душі поціновувачам творчості артистів. Родзинкою виступу Євгена та Вадима Едуардовичів стала композиція «Бакота», адже, як розповіли співаки, саме її найчастіше чекають на концертах. Спеціально до свята музиканти підготували для всіх присутніх музичний дарунок – твір «Краплини щастя».

Слова для нього написав близький друг артистів Микола Дорожко, разом із яким брати Гжегожевські на початку повномасштабного вторгнення заснували волонтерську групу «Мистецький волонтер». У свою чергу Микола Іванович подарував ювілярам твір «Половинка», а вокалістки колективу Оксана Малінковська та Валентина Українка заспівали пісню про рідне місто – «Мій Хмельницький». Завітала на захід і молода талановита співачка Марія Голюк, яка виконала пісню «Моє кохання на відстані війни», у якій поділилася особистою історією: її хлопець сьогодні захищає нашу країну на фронті. Солістка обласного академічного музично-драматичного театру імені Михайла Старицького Ірина Федоровська презентувала патріотичну композицію.

Із власною програмою прибули на захід і учасники Хмельницького академічного муніципального камерного хору, художнім керівником та диригентом якого є заслужений діяч мистецтв України Ігор Цмут, однією із солісток колективу є онучка Євгена Едуардовича Тетяна Гжегожевська.

Участь у концерті взяв і творчий гурт «Art Band», у складі якого виступають Артур та Богдан Гжегожевські, Ігор Тебенько, Костянтин Гонтарук та Ліана Войтович. На свято також завітав народний ансамбль української пісні «Кудрявчик» (керівник – Євген Гжегожевський) із творами «Кленова балада» (у обробці Анатолія Матвійчука) та «Ой у полі верба стоїть».

У виконанні Шарівського зразкового дитячого духового оркестру (керівник – Вадим Гжегожевський) прозвучали музичні композиції «Біля тополі»  і «Цей сон». Фінальним акордом програми стало спільне виконання усіма учасниками концерту твору «Пісня друзів».

Між виступами на адресу ювілярів линули численні вітання – від друзів та рідних, колег і військовослужбовців, однокласників та учнів, керівництва громади, шанувальників творчості. Також під час заходу Вадиму та Євгену Едуардовичу було вручено Грамоту міського голови Хмельницького Олександра Семчишина, яка займе своє місце у великій колекції нагород артистів. Кошти, зібрані під час благодійного концерту, артисти вже передали на потреби 6-го окремого штурмового полку.

Ще раз вітаємо шановних іменинників та бажаємо, щоб наступний концерт обов’язково пройшов під мирним українським небом! Нехай ваша творчість і надалі радує земляків та усіх українців!

Анастасія Граб. Фото авторки, Ліани Войтович та Сергія Криштопи.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *