icon clock08.05.2026
icon eye32
Новини Пам'ять

Імена, закарбовані у вічності

Сьогодні подвір’я Новосільської гімназії імені Андрія Бахтова наповнилося скорботою та водночас невимовною гордістю. У цей травневий день відбулася знакова та болюча подія для всієї громади — урочисте відкриття меморіальних знаків воїнам-землякам, які віддали найдорожче, своє життя, за свободу та незалежність України.

Мітинг-реквієм розпочався з урочистого виконання Гімну України, який цього дня звучав пронизливо. Зі словами підтримки та вдячності до родин загиблих, учнів та жителів села звернулася директорка закладу Лариса Сидорчук. Вона наголосила, що відтепер стіни гімназії щодня нагадуватимуть кожному з нас про ціну нашого мирного ранку. Під час заходу зачитали життєписи дванадцяти відважних воїнів:

  • Дубового Івана
  • Мегеги Ігоря
  • Черевченка Ростислава
  • Хоптяра Віталія
  • Смоліна Сергія
  • Лукасевича Сергія
  • Коника Сергія
  • Благовісного Володимира
  • Шпака Олексія
  • Цуганича Олександра
  • Марчука Дмитра
  • Ялиці Артема

У тиші, що панувала навколо, з меморіальних дощок було шанобливо знято синьо-жовті стяги. Погляди Героїв, закарбовані у камені, тепер назавжди зустрічатимуть та проводжатимуть школярів.

Особливо щемливою миттю стало вручення державної нагороди. Орден «За мужність» III ступеня (посмертно) було передано сину загиблого старшого сержанта Олександра Миколайовича Цуганича. Почесну місію виконали перший заступник начальника Хмельницької районної державної адміністрації Валерій Черватюк та начальник відділення цивільного військового співробітництва Хмельницького РТЦК та СП підполковник В. Марусій.

Чин освячення пам’ятних знаків провів благочинний Ярмолинецького округу ПЦУ о.Миколай Ковалик. Він помолився за вічний спокій полеглих героїв та освятив меморіальні дошки на їхню честь. На знак глибокої пошани та вічної пам’яті школярі поклали до підніжжя дощок запалені лампадки та оберемки квітів.

На завершення заходу над подвір’ям закладу пролунала тужлива та сповнена надії пісня у виконанні Ігоря Сидорчука «Йшли селом партизани», яка стала фінальним акордом та відгукнувшись болем у кожному серці.

Ми схиляємо голови перед мужністю наших земляків. Ці пам’ятні знаки не граніт, це наша спільна обіцянка ніколи не забути подвиг тих, хто став щитом для нашої країни.

Слава Україні! Вічна пам’ять Героям!

Ольга Купчак

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *