«Віримо, чекаємо, боремося…»

Минулої суботи у центрі Ярмолинець уже втретє відбулась акція на підтримку полонених та безвісти зниклих земляків-захисників — «Віримо, чекаємо, боремося…». Організатором виступила БО «Волонтер Ярмолинеччини» та її голова, депутатка Ярмолинецької селищної ради Наталія Беренда.

Місцем проведення заходу вже традиційно стала площа Героїв-Чорнобильців, де розмістилась символічна інсталяція із портретами захисників, яких розшукують чи чекають рідні. Ярмолинчани та гості утворили «живий коридор» із прапорами, портретами рідних, плакатами із написами: «Поки вони в полоні, ми — їхній голос на волі», «Чекаємо вдома», «Безвісти зниклі — не загиблі. Знайти та повернути», «Я — голос безвісти зниклого. А ти?»


Офіційна частина заходу, як завжди, розпочалась із спільного виконання Гімну України та хвилини мовчання, якою вшанували пам’ять усіх загиблих за волю України. Із словами підтримки звернулись до усіх присутніх волонтерка Наталія Беренда, відома подільська поетеса Слава Слободян, до сліз зворушила промова матері безвісти зниклого нашого захисника Світлани Лукасевич. Звучали патріотичні пісні, а водії автівок, що проїжджали вулицею, підтримували учасників заходу гучними сигналами.


Особливістю зібрання став автопробіг на підтримку родин полонених та безвісти зниклих українських воїнів. У ньому попередньо зареєструвались та взяли участь 18 автівок. Серед водіїв — не лише ярмолинчани, а й жителі сіл громади.

Приємно, що активність продемонстрували старостати. Власною автівкою здолав визначену дистанцію староста сіл Сутківці та Лисівка Леонтій Побережний. А діловодка Жилинецького старостату Наталія Юркова не лише стартувала у пробізі як водійка, але й слідкувала за ситуацією під час зібрання як учасниця громадського формування з охорони порядку, яке очолює ветеран АТО/ООС Федір Пронак. Пані Наталія уміє кермувати ще з 12 років — навчив батько. Крім того, добре знає будову автомобіля та за потреби може полагодити. Наразі такі знання передає власним дітям, а участь у автопробізі вважає справою честі, адже із їхнього старостату п’ятеро захисників мають офіційний статус зниклих безвісти.

Як і попереднього разу, на заході були гості із сусідніх громад — Віньковецької, Дунаєвецької, Хмельницької та Летичівської. Із Летичева прибули учасники БФ «Волонтери Летичівщини» Ігор Корчевний та Сергій Чучвера. Обоє уже тривалий час співпрацюють із «Волонтером Ярмолинеччини», разом із Наталією Берендою неодноразово їздили на схід, доставляючи нашим захисникам допомогу. Чоловіки не за чутками знають, що таке війна. Сергій Чучвера — учасник АТО/ООС 2016–2018рр, Ігор Корчевний має ще афганський досвід, а починаючи з 2014 року очолює волонтерський рух рідної Летичівщини.


«Цей захід — нагадування усім, що боротьба за повернення наших Героїв триває. Їх чекають вдома, а рідні не повинні залишатися наодинці з болем і невідомістю», — прокоментувала подію організаторка заходу Наталія Беренда.


Супровід учасників акції та автопробігу забезпечували співробітники місцевого відділення поліції. Озвучення офіційної частини заходу організували співробітники Ярмолинецького ЦКТД (директорка — Лілія Дембіцька, звукорежисер — Ігор Сидорчук). Після завершення автопробігу усіх учасників акції чекало смачне гаряче частування (чай, канапки, борщ, смаколики) від невтомних учасників БО «Волонтер Ярмолинеччини» (Зінаїда Дуда, Володимир та Наталія Шевченки, Надія Бернада, Юлія Козловська, Наталія Кириченко, Наталія Атанова, Наталія та Петро Капріяни, Євгенія Мігаль та інші).


До заходу долучилось багато освітян, працівників соціальної сфери, місцевого самоврядування.


Організатори оголосили про безстроковість акції.


Алла Гуменюк

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *