Минулої суботи у Ярмолинцях вже вдруге відбулася акція на підтримку родин полонених і зниклих безвісти захисників. Місцем проведення заходу знову стала площа біля пам’ятного знаку Героям- чорнобильцям. Розпочався мітинг із спільного виконання Гімну України та хвилини мовчання за усіма, чиї життя забрала війна.

Цього разу до жителів громади доєдналися родини воїнів із Тернопільської, Чернівецької та Львівської областей. Ці родини, а їх більше сотні, об’єднало спільне горе, вони розшують полонених та зниклих безвісти рідних — бійців 63-ї окремої механізованої бригади. До присутніх звернулась пані Ольга, координаторка об’єднання. Вона подякувала присутнім за небайдужість, а усім, хто шукає, чекає та сподівається побажала сили та найшвидшої зустрічі з рідними. Від Віньковецької громади на захід приїхала та виступала волонтерка та громадська діячка Олеся Кутлумуратова.
Приїхали і родини та ті, хто їх підтримує із Солобковецької громади, міста Хмельницький, Полонного, Летичева. «Нестерпно болючим є мовчазне чекання, але маємо об’єднуватись і боротись за своїх дітей і рідних»,- такі зворушливі слова матері зниклого безвісти захисника, ярмолинчанки Світлани Лукасевич, здається, торкнулись серця кожної людини, хто душею вболіває за наших земляків, доля яких поки що залишається невідомою.

Так само зворушлив вчинок юного жителя села Сутківці Романа Лабаня, зовсім маленького хлопчика, який збирав гроші на телефон, але прийняв рішення передати їх на потреби військових. «Я збирав гроші і віддаю їх, щоб було щастя і був мир»,- сказав юний волонтер, хвилюючись. Натомість він отримав шеврон від військового-земляка Олександра Бородія, а згодом приїде і прапор із вдячними підписами захисників.

Як завжди, організатором акції виступила голова БО «Волонтер Ярмолинеччини» Наталія Беренда. Вона подякувала усім учасникам та нагадала, що акція — безстрокова і такі мітинги на підтримку наших захисників будуть продовжуватись. Далі було оголошено символічний пробіг за наших воїнів, які чекають звільнення з московських катівень та безвісти зниклих. На чолі колони, яка утворилась із усіх охочих, біг ветеран російсько-української війни, директор Ярмолинецької ДЮСШ Віталій Хоптяр. Першим здолав дистанцію 3 км 11-класник Сутковецького ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. Р. Лабаня Олександр. Каже, що цей шлях був неважким, а свій пробіг він присвятив безвісти зниклому односельчанину.
Участь у акції взяли також педагоги та учні громади, гості, представники владних структур. А завзяті волонтерки — членкині БО «Волонтер Ярмолинеччини» подбали для усіх учасників пробігу про гаряче частування у цей холодний лютневий день.

Озвучення акції забезпечили співробітники Ярмолинецького ЦКтД, а його директорка Лілія Дембіцька була ведучою офіційної її частини. Захід відбувався під супроводом співробітників місцевого відділення поліції.
Алла Гуменюк