icon clock13.12.2024
icon eye87
Новини

Герої-чорнобильці – серед нас

Сьогодні в Україні відзначається День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. З метою вшанування подвигу ліквідаторів у Ярмолинецькій громаді відбулися зустрічі та заходи.

Із самого ранку у кабінеті голови Ярмолинецької селищної ради Андрія Шутяка пройшла зустріч голови громади із учасниками ліквідації Чорнобильської трагедії – жителями нашої громади.

За активну життєву та громадянську позицію, вагомий особистий внесок у справу захисту населення від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та з нагоди Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС Подяку Ярмолинецької селищної ради отримали: Валентин Петрович Добрянський,  Володимир Миронович Залецький, Віталій Вікторович Іванов, Віктор Петрович Мантуляк, Микола Антонович Огороднік, Олексій Володимирович Постригач, Володимир Петрович Смучок.

Після цього відбувся мітинг-реквієм та заупокійний молебень за загиблими та померлими чорнобильцями біля пам’ятного знаку ліквідаторам аварії на ЧАЕС у центрі Ярмолинець. Чин панахиди звершив благочинний Ярмолинецького округу ПЦУ отець Миколай Ковалик.

Було вручено також Грамоти Ярмолинецької селищної ради пенсіонерам органів внутрішніх справ – учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. До підніжжя пам’ятника лягли живі квіти.

Хочеться відзначити, що у цей день до пам’ятного місця приходили земляки-чорнобильці вклонитися пам’яті побратимів не лише у рамках офіційних вшанувань, а й за власної ініціативи. Серед них – лікарка КНП «Ярмолинецька багатопрофільна лікарня» Людмила Севєріна.

Людмила Володимирівна зізналася, що щороку цей день для неї є спомином про людей, які рятували нашу країну та планету в цілому від страшного радіаційного лиха. Вона була серед тих, хто поїхав у небезпечні райони, де спостерігалося радіаційне забруднення у період масової евакуації людей із зони лиха. Для медикині такі дні є нагадуванням про самовіддану працю у небезпечних умовах, тому подвиг героїв-чорнобильців для Людмили Володимирівни – не просто слова. Сьогодні вона в черговий раз принесла квіти та поклонилась пам’яті ліквідаторів-земляків, не зважаючи на щільний робочий графік.

День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС – це привід згадати земляків, котрі боролися із атомною стихією, ризикуючи життям та здоров’ям. Про це потрібно пам’ятати.

Алла Гуменюк.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *