День музики відзначають у всьому світі 1 жовтня. Уже традиційним стало його відзначення і у Ярмолинецькій дитячій школі мистецтв.
Цього року в один день в Україні співпало кілька свят: День захисників і захисниць України, День українського козацтва, День Територіальної оборони України, День ветеранів та християнське свято Покрови Пресвятої Богородиці. Тому найперше усі учасники заходу вшанували світлу пам’ять полеглих за Україну хвилиною мовчання.
А далі ведучі Аліна Ястремська та Софія Люховець адресували слова вітань викладачам школи, які терпляче вчать хлопчиків та дівчаток відчувати красу музики та учнів, які шукають свою дорогу в неосяжному і багатогранному музичному світі. Бо ж музика – не старіє, а житиме стільки, скільки існуватиме людина. Із радістю ведучі поділились новиною про те, що у Ярмолинецькій ДМШ цьогоріч – 80 першокласників. Тому програму відкривали саме вони – читанням віршів про музику. У цьому спільному номері взяли участь Вікторія Жарук, Вероніка Фабіян, Анастасія Прокопчук, Аміра Чічановська, Поліна Стасюк, Діана Юр’єва, Злата Хоптяр, Галина Рибачук, Олена Франкова, Ярослав Гринишин.


Першим же номером концерту став виступ ансамблю бандуристів із композицією “Колискова” під керівництвом Тетяни Мацкул. Солісти Анна Шклярук та Каріна Храмкова подарували глядачам пісню “В серці ти одна” (клас викладачки Анастасії Швидь). Як завжди, юні музиканти радують виконавською майстерністю на музичних інструментах. Дует акордеоністів у складі Вероніки Афтинюк та Анни Герасимчук підготували композицію “Пінгвіни” (керівниця – Сніжана Школяр). А гітаристи Арсен Лис та Вікторія Шевель, яких навчає Людмила Матвійчук, продовжили концерт мелодією “По садочку ходжу”.
Пісня “Мамина казка” у виконанні Анастасії Буяр зібрала рясні аплодисменти. У цьому – заслуга викладачки Валерії Стрихарчук та концертмейстерки Олени Клембовської. І знову на сцені – першокласники. Композицію “Паперовий оркестр” підготувала з ними викладачка Юлія Курятнік.


Нічого не буває більш загадкового, як ніжні звуки фортепіано. Композицію “Веснянка” на цьому інструменті виконала Марія Франкова (клас викладачки Оксани Боднар).
Попуряним серед юних жителів селища є клас хореографії. Ті, що лише з початку навчального року сюди прийшли, уже виступали на святі музики як справжні артисти із композицією “Нехочуха” (викладачка – Анастасія Мельник). І знову – фортепіано… Свої напрацювання разом із викладачкою Наталією Трач продемонструвала ніжна Ліза Лис. Не менш красиво звучав дует гітаристів у складі Олександри Гуцал та Олександри Базюк (клас викладачки Оксани Мельник), виконуючи мелодію відомої української пісні “Чом ти не прийшов”.


Солісти, як завжди, запалюють емоції глядачів. Пісню “Моя дитяча мрія” подарувала на святі Валерія Василенко, яку підготувала викладачка Валерія Стрихарчук.
Скрипка – особлива любов шанувальників музики. Олеся Франкова порадувала їх мелодією “Музика таємного саду”, яку виконала на скрипці. А навчає дівчинку грі викладачка Наталія Супрун.

Неймовірне поєднання – першокласники та випускники школи! Вони підготували та виконали пісню “Дитячими долонями”. Об’єднались у цьому номері і їх наставниці – Анастасія Мельник та Юлія Курятнік. Ліза Лис та Марія Ткачук дали настанови своїм наймолодшим друзям: “Навчайтесь, наші першокласники, чемно та старанно. Любіть мистецтво так, як любимо його ми”.
На цій урочистій ноті концерт добіг кінця. Для усіх учасників дійства музика того дня відкрила нові грані світу мистецтва, який надихатиме на нові звершення та вселить у душах добро!
Алла Гуменюк.
Фото надані Ярмолинецькою ДМШ.