icon clock07.07.2023
icon eye73
Люди

“Працюємо задля перемоги”

Ще із самого початку російсько-української війни, тобто із 2014 року, підприємство СТОВ “Хорост Плюс” (с.Кадиївка) поряд із виробничою, провадить активну благодійну діяльність на користь ЗСУ, родин військових-земляків.

– Збираючись у поїздки на Схід, до наших захисників, я завжди отримую допомогу від цього підприємства, – розповідає голова БО “Волонтер Ярмолинеччини” Наталія Беренда, – директор СТОВ “Хорост Плюс” Анатолій Козак жодного разу не відмовив у підтримці, бо важливо доставити військовим те, що їм необхідно. Насамперед, це продукція підприємства, запчастини для автівок, фліски, одіяла, топори, пальне, яке потрібне для самої поїздки, фінансова допомога. Наша співпраця є постійною, тому лише слова подяки хочеться адресувати і Анатолію Сергійовичу, і Ванді Карлівні Лаздіній, виконавчій директорці, і усім працівникам цього підприємства.

Насправді, благодійна допомога від підприємства надходить нашим захисникам не лише через БО “Волонтер Ярмолинеччини”. СТОВ “Хорост Плюс” співпрацює у цьому напрямку із Ярмолинецькою селищною радою, із КП “Ярмолинецька багатопрофільна лікарня”, та й, зрештою, знаючи особисто багатьох людей, які нині захищають Україну у лавах ЗСУ, Анатолій Сергійович завжди йде назустріч, допомагаючи у придбанні та доправленні необхідного на фронт. За це різні військові формування надсилають директору подяки. І це, певно, найдорожчі для його серця відзнаки, бо боротись із ворогом, на його глибоке переконання маємо спільно – фронт і тил, щодня наближаючи таку необхідну і бажану для усіх українців Перемогу.

– Кожна людина на своєму місці має допомагати, – ділиться думками Анатолій Сергійович. – Пам’ятаю, одного разу розмовляв із близьким приятелем-військовим і сказав йому, що хотів би до нього. На це він мені відповів: “Такі люди, як ти, потрібні в тилу, бо хлопцям треба допомагати”. Ми завжди долучались до допомоги, починаючи із 2014 року, але нині, коли триває повномасштабна війна, ще більше намагаємось докласти зусиль для підтримки військових. По-іншому не може бути, ми рятуємо свою країну.

Підприємство “Хорост Плюс” відоме не лише на Поділлі, а й далеко за його межами якісною, екологічно чистою продукцією – яйце куряче легко витримує конкуренцію на ринках, бо має гарну якість та абсолютно прийнятну ціну. Секрет у тому, що кури-несучки споживають натуральні корми, вирощені на полях підприємства. Сьогодні у “Хорост Плюс” працює більше 90 працівників. Усі отримують заробітну плату, підприємство сплачує податки.

П’ятеро працівників наразі перебувають у лавах ЗСУ. Кожній із цих родин виділено матеріальну допомогу у межах 10 тис.грн. Таку ж допомогу адресували сім’ям працівників, у яких мобілізовані діти чи хтось із родини. Так само адресно допомагають військовослужбовцям чи їх родинам із села Кадиївка.

Ще один напрямок благодійної діяльності Анатолія Сергійовича – доставка гуманітарної допомоги із-за кордону. Це були дезинфікуючі засоби, перев’язочні матеріали для лікарень та шпиталів, а ще функціональні ліжка, які були передані для Ярмолинецької багатопрофільної лікарні та для двох Хмельницьких шпиталів.

Допомога спрямовується і власним коштом. Це, в основному автотранспортні засоби, які так необхідні військовим – два позашляховики, а нещодавно разом із депутатом Ярмолинецької селищної ради Басуном Василем Олександровичем – два буси.

Соціальна спрямованість роботи підприємства поширюється не лише на допомогу військовим. Підтримку у спільних проблемах і потребах відчуває усе село Кадиївка. Так було, коли у селі прокладали газогін та водогін, завжди є підтримка в організації сільських свят, та й особисті проблеми селяни долають з допомогою “Хорост Плюс”.

У розмові Анатолій Сергійович сказав, що загалом не любить обліковувати чи підраховувати, скільки саме і чого направив на благодійні потреби. Але деякі приблизні цифри вдалось дізнатися. Лише яєць для потреб військових було надано більше 120 тис. штук на суму понад 650 тис.грн. Крім того, у перший місяць повномасштабного вторгнення для харчування наших захисників надано близько 10 тисяч курей та більше 50 тисяч яєць. Загальна ж сума допомоги складає  з 2014 по 2021 рік – 330 тис. грн., а за 2022-2023рр. – 1 млн. 200 тис.грн.

І ось знову – чергова поїздка волонтерів на Схід. І знову Анатолій Сергійович Козак зустрічає гостей, щоб передати для наших захисників необхідні речі: перев’язочні матеріали, медикаменти для невідкладної допомоги і, звичайно, продукцію підприємства, яку уже впізнають на смак. Натомість із задоволенням приймає український прапор, який із подякою підписали наші захисники. Каже, що знайде для нього в офісі найкраще місце. Бо це не лише вияв подяки, це свідчення того, що українці єднаються задля Перемоги.

Алла ГУМЕНЮК.

Фото із архіву А.Козака.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *