Вечір суботи подарував незабутні враження випускникам Ярмолинецького ЗЗСО I-III ступенів №1, а це 49 юнаків та дівчат, які навчались у двох паралельних класах.

Збирались у стінах рідного навчального закладу разом із батьками, рідними та, звичайно, педагогами. Шкільний хол заповнював хвилюючий гамір останніх приготувань. А далі – урочистою ходою під Державним прапором України – до центру селища, де вклонились пам’яті Героїв-захисників держави, воїнів Другої світової війни, безсмертному Кобзареві та вшанували ці священні меморіали квітами.

У залі Центру культури та дозвілля, де традиційно проходить випуск – велелюддя. Це теж традиція селища, бо попри велике число рідних та близьких, на красивих, успішних випускників бажають подивитись і знайомі, і сусіди, бо всі в нас один одного знають.

Лунає Гімн України. Схилені голови у скорботній хвилині мовчання за загиблими воїнами, які віддали життя за Україну та її майбутнє. Звучать слова подяки Збройним Силам України, які боронять нашу державність нині.
Роль ведучих заходу взяли на себе молодий учитель фізики Дмитро Мартиненко та колишній випускник школи, а нині студент – Роман Заярний.

Незвичайний, у формі розмовного жанру – сценарій налаштовував на тепле, затишне свято, де благословляють у доросле життя пташенят, що уже відчули крила. Так само щиро, по-батьківськи звучало слово директора школи – Володимира Постовіта, котрий побажав випускникам успіхів та легкої життєвої дороги, мирного майбуття та здобутків у ньому. Директор не пропустив можливості ще раз ніжно назвати своїх випускників “малятами”.

Привітав юнаків та дівчат із отриманням документів про повну загальну середню освіту і запрошений на свято Ярмолинецький селищний голова Андрій Шутяк. Разом із директором та начальницею відділу освіти Ярмолинецької селищної ради Русланою Гаврилюк він вручив ці документи випускникам.
За особливі успіхи у вивченні шкільної програми окремі учні удостоїлись відзнак – золотих та срібних медалей. Золоті медалі отримали Вероніка Бобик, Жанна Вікарна, Артем Гадзира, Вікторія Гонтар, Владислав Гуцал, Валерія Дутова, Світлана Дячук, Софія Краснопортко, Марина Посікера, Крістіна Розгонюк, Юрій Хіміч, Ганна Чаплій, срібні – Арсеній Грох, Віталій Дида, Юлія Радецька. Було вручено у той вечір багато грамот за перемоги у творчих конкурсах, предметних олімпіадах, спортивних змаганнях, конкурсах-захистах МАН, за активну участь у шкільному самоврядуванні, інших відзнак.
Від імені батьків випускників вітали Віктор Посікера та Олена Сагатинська. Зворушливо звучали слова побажань від перших учителів – Ольги Врадій, Людмили Вармінської, Валентини Сваток.

Поряд із учнями впродовж вечора незмінно були їх класні керівники – Лариса Кучерява та Олександр Паславський. Вони не лише офіційно вітали своїх вихованців, а й активно долучились до концертної програми, де в одному із номерів зустрілись чотири покоління…

Словом, фантазії та творчого хисту випускникам не займати. А чого вартували постановки прощального вальсу від обох класів!

Повеселила глядачів і команда КВК “Субсидія”. У кожному художньому номері – трансляція того, яким багатим та різноманітним було шкільне життя і як багато вдалося спільно із педагогами.

До речі, саме у цьому навчальному закладі троє випускників склали НМТ, отримавши більше 190 балів з окремих предметів: Арсеній Грох – 191 бал з англійської мови, Вероніка Бобик – 195 балів з української мови та Валерія Дутова – 195 балів з української мови. Усі вони будуть відзначені преміями у розмірі 1000 гривень від Ярмолинецької селищної ради у рамках виконання програми “Обдарована молодь” під час святкування Дня молоді 12 серпня.

Усі випускники отримали і символічні “Торбинки щастя” від ФОП Валентин Гаврилюк. Тим часом свято добігло кінця. Але його учасники не поспішали розходитись, насолоджуючись моментом урочистості. Світлини на фоні чудових зелених локацій центральної площі селища, вітання від знайомих, друзів, рідних, квіти та сувеніри – усього того вечора вистачало. Вранішнє сонце наступного дня поблагословило прагнення юні навчатись далі, розвиватись, іти обраним шляхом та робити кращими свою країну, місто, творити світле майбутнє. Тож хай щастить!
Алла Гуменюк. Фото Валерії Томіліної.