icon clock05.07.2023
icon eye44
Новини

Ярмолинецький центр ПМСД:  10 років працюємо задля людей

2023 рік – ювілейний для КНП “Ярмолинецький центр ПМСД”, адже свою роботу медичний заклад розпочав рівно десятиліття тому. За цей час пройшов період становлення від облаштування робочих місць до придбання необхідного обладнання та підвищення рівня кваліфікації персоналу. Сьогодні робота Центру, як раніше, направлена на надання якісної первинної медичної допомоги жителям Ярмолинецької та Солобковецької територіальних громад.

Директорка КНП “Ярмолинецький Центр ПМСД” Надія Крива під час робочої наради із лікаркою-педіатром Тетяною Горобець та медсестрою Альоною Гринишиною.

Останні кілька років основним викликом для медиків стала пандемія COVID-19. Так, за минулий, 2022 рік теж велася активна робота із виявлення та лікування ковідних хворих. Здійснено 2775 заборів матеріалу для ПЛР-діагностики, проведено 3170 швидких тестів, виявлено 1774 хворих. Відбувалась і вакцинальна  кампанія проти COVID-19, проведено 13318 щеплень. В умовах карантину активно проводилась планова вакцинація від керованих інфекцій.

Ярмолинецький Центр ПМСД обслуговує населення двох громад, зокрема має прикріплених 23272 особи, з них дітей – 4146, а віком від 0 до 1 року – 238. Сільське населення переважає і складає 69,2%

За період повномасштабної війни з’явилась ще одна категорія населення, із якою ведеться досить активна робота – це внутрішньо переміщені особи, число яких складає більше 600, 96 із них заключили декларації із сімейними лікарями.

Щодо актуальної структури Центру, то вона об’єднує у собі 5 амбулаторій загальної практики сімейної медицини, 3 з яких знаходяться у сільській місцевості, 15 ФАПів та 22 медичних пункти тимчасового базування.

Медичний директор КНП “Ярмолинецький Центр ПМСД” Тамара Росновська працює злагоджено із сімейними лікарями Вікторією Лукашенко і Валентиною Чаплій та медсестрами Оксаною Багрій і Мариною Белінською.

Щоденно зустрічають пацієнтів 17 лікарів, з них 11 – сімейні, 47 працівників середнього та молодшого медперсоналу. За останні роки значно покращилась матеріальна база закладу. Придбано необхідні електрокардіографи, дефибрілятори, гематологічний аналізатор, аналізатор сечі, пульсоксиметри, манометри, штативи, насос шприцевий, аспіратор, інше обладнання.

Проведено поточні ремонти сходів та коридору, а також приміщень, де розташована дитяча консультація. Отже, педіатри приймають маленьких пацієнтів в оновлених кабінетах.

“Звичайно, 2022 та 2023 роки є непростими, оскільки це роки війни. Серед наших пацієнтів з’явились такі категорії населення як військові та внутрішньо переміщені особи, – розповідає директорка Ярмолинецького Центру ПМСД Надія Крива. – Нікому не відмовляємо, не зважаючи на наявність декларації чи інші обставини.

Поточний рік приніс нам зменшення кількості хворих на COVID-19 і це добре. Але заходи із вакцинації досі тривають, так само як із рутинної імунізації.

Щодо новинок, то маємо пакет із психологічної допомоги, усі лікарі пройшли спеціальне навчання. Отже, наші сімейні лікарі стали ще й в якійсь мірі психологами і усім, хто потребує і звертається, надають і необхідну психологічну допомогу. Працюють амбулаторії та ФАПи в селах.

Маємо приємні новини в колективі: дві наших лікарки пішли у декретні відпустки. Мені завжди радісно, коли у родинах співробітників – поповнення.

Колектив у нас – невеличкий, але працюємо злагоджено, взаємно заміщуємо при потребі один одного.

Серед напрямків подальшої діяльності визначаємо для себе продовження  роботи серед жителів району із висвітлення інформації щодо програми “Доступні ліки”, а також планової імунізації. На часі – співпраця  з інвесторами, головами громад, підприємцями щодо покращення матеріально-технічної бази закладу, поточних ремонтів амбулаторій та фельдшерських пунктів у селах. Плануємо заключення договорів із НСЗУ по нових пакетах: “Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям” та “Супровід і лікування дорослих та дітей із психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги”.

Заклад працює, колектив – розвиває можливості отримання для жителів громад якісних медичних послуг. Головне – це Перемога та мир в Україні, вважають співробітники Ярмолинецького Центру ПМСД та тримають медичний фронт.

Алла ГУМЕНЮК.

Фото Віктора ШИРОКОГО.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *