Хороший результат забезпечує командна робота

Робота закладів охорони здоров’я – це той вимір суспільного життя, який цікавить усіх мешканців громади. Адже медична сфера є невід’ємною часткою щоденної людської рутини, що відповідає за власну безпеку, фізичний та емоційний стани, зрештою, спроможність малят – активно рости та розвиватись, а дорослих – продуктивно трудитись на користь своєї держави, міста, родини. Тому медики завжди були і залишаються авторитетними особами, наділеними мало не надприродними рисами та знаннями, бо ж щодня вони сміливо приймають виклики, за якими – найголовніше: життя і здоров’я людей. Про те, як працює колектив найбільшого закладу охорони здоров’я та тримає медичний фронт Ярмолинеччини, розповідає директорка КНП “Ярмолинецька багатопрофільна лікарня” Альона Соломон.

Хірургічна служба.

– З початку повномасштабної війни усі ми, українці, зіштовхнулися із іншою реальністю. Звісно, ця реальність спричинила велику кількість викликів, які стали за майже півтора року війни нашими буднями, нашим життям. Медична спільнота, як ніхто, відчула ті труднощі і загрози, які змінили звичний хід подій, звичні завдання. Ми почали навчатися і досі вчимося бути максимально швидкими в наших діях, продуктивними – в прийнятті важливих рішень, об’єктивними – в оцінці ситуації. Тому вдалося головне: зберегти наш заклад, який функціонує в повному обсязі. Ми надаємо допомогу за усіма напрямками, в той самий час, як і інші заклади, приймаємо військових та працюємо із внутрішньо переміщеними особами. У рамках співпраці із організацією “Лікарі без кордонів” приймаємо та надаємо допомогу людям, переміщеним із зон бойових дій, які перебувають у важких станах, особам похилого віку, котрі мають  проблеми зі здоров’ям. Тобто людям, які через війну втратили житло, документи, здоров’я лікарня стає другим домом на якийсь час, прихистком, місцем, де допоможуть, зрозуміють, підтримають. Разом із селищною радою ми піклуємося і про подальшу долю такої категорії наших пацієнтів, допомагаючи влаштуватись та інтегруватись у життя громади.

Працівники лабораторії.

Якщо говорити про зміни, то з початку війни у роботі лікарні вони відбулися. Насамперед, в рази посилилась відповідальність спеціалістів, молодшого медперсоналу на кожному робочому місці. Ми несемо службу 24/7 і жодного разу ніхто не відмовив у допомозі, коли вона потрібна. Немає у нас і відтоку кадрів – це теж знаково і показово, бо своїм головним завданням як керівника я вважала і вважаю зберегти заклад та колектив, забезпечити цей колектив усім необхідним для роботи та разом подолати невпевненість, страх та зняти напругу.

З іншого боку, реформа системи охорони здоров’я України ніде не поділася, вона триває. А разом з цим є певні вимоги до роботи медзакладів з боку Національної служби здоров’я. Нові підходи до контрактування медичних послуг стимулюють змінюватися, покращувати матеріальну базу та підвищувати рівень кваліфікації. Хочу зазначити, що на сьогоднішній день у нас законтрактовано усі пакети, отже є можливість надавати нашим землякам повноцінну медичну допомогу. Єдиним викликом 2023 року стала втрата пологового будинку через недостатню кількість пологів. Згідно із вимогами НСЗУ їх має бути не менше 150 на рік. На жаль, демографічна ситуація в громаді не може забезпечити такого показника. Це відбулося не лише у Ярмолинецькій лікарні, дуже багато колишніх райлікарень змушені були закрити пологові відділення. Але у нас є усі можливості на випадок ургентних пологів, працює жіноча консультація, є гінекологічні ліжка при хірургічному відділенні, усі вагітні жінки можуть стати у нас на облік та отримати повноцінну допомогу та консультацію. Як і раніше, у нас проводяться гінекологічні оперативні втручання. Тому, по суті, нічого не втрачено. Скажу більше, якби ми мали вищий показник народжуваності, ми могли б усе відновити.

Завжди поруч: відділення жіночої консультації.

Щодо інших напрямків медичної допомоги, маємо плани, напрацьовуємо свої моделі. Цікавими є розвиток паліативної допомоги та реабілітації. Тому потрібно і нам змінювати свої підходи до надання медичних послуг. Для нас – громади, у якій проживає багато людей похилого віку, на часі – впровадження паліативної стаціонарної допомоги. Це стало б і допомогою родинам, у яких є онкохворі. Отже, такий напрямок у нас обов’язково буде, кадри готуються, медики проходять спеціальну підготовку, готуються приміщення, триває робота із напрацювання відповідних документів.

Передаємо досвід молоді: відділення терапії та неврології.

Умови воєнного стану вимагають від нас бути готовими працювати в екстремальних ситуаціях. Тому готувалися сховища, де б могла надаватись невідкладна допомога, проводились заняття з лікарями, відпрацьовувались певні маршрути. Як результат, у нас є все необхідне, усі умови для надання такої допомоги у сховищах, включаючи хірургічну, протишокову, реанімаційну, туди підведено кисень. На часі – обладнання укриття, уже пройдено тендерні процедури. Це допоможе нам почуватися впевнено та безпечно.

Попри важкість ситуації, нам вдалося не лише зберегти, а й примножити матеріально-технічну базу закладу. Ми придбали новий сучасний цифровий пересувний рентген-апарат, лапароскопічну стійку у хірургічне відділення, лікарі пройшли курси і ми уже робимо лапароскопічні хірургічні втручання.

Вдалося обновити і реанімаційне відділення, зокрема придбано апарат ШВЛ високого класу. Уже у 2023 році ми купили новий сучасний УЗД-апарат, є напрацювання і в інших напрямках. Щоб усе це стало можливим, необхідна була фінансова підтримка органу місцевого самоврядування – нашої Ярмолинецької селищної ради. І ми мали таку підтримку, за що дякуємо. Більше того, наша співпраця продовжується, є певні домовленості, які, у найближчій перспективі, стануть цікавими, а головне, потрібними людям проектами.

Головне, що б хотіла сказати, це те, що нам вдалося зберегти усі відділення, які функціонують, уся медична допомога надається у повному обсязі. Заклад функціонує і закриватись не збирається. Тому хочу розвіяти усі міфи щодо припинення роботи лікарні чи окремих відділень. У нас усе добре і причин для паніки немає. Але натомість є плани працювати і розвиватись далі. Пріоритетом залишається надавати ті послуги, на які є попит і які оплачуються Національною службою здоров’я, щоб наш заклад був спроможним. Тому переформатування закладу, очевидно, буде, змінюватимуться якісь назви, так вимагає реформування медицини.

Робочі будні відділення реанімації та інтенсивної терапії.

Ще один пріоритет – якнайширше залучення молоді у роботі колективу. Адже медицина  – це командна робота, але у цій команді мають зростати (і вони зростають) сильні, висококваліфіковані особистості. Серйозним випробуванням і, водночас, апробацією такого стилю роботи для нас стало відкриття на базі нашої лікарні ковідного шпиталю, який у 2021 році розгорнули практично протягом декількох годин, забезпечивши не лише ліжко-місця, а й сильні команди фахівців, які виконували усі завдання, що поставали перед нами. Екстремальна ситуація гуртувала, додавала сили і в результаті ми здобули новий досвід, значно покращили оснащення лікарні, зокрема забезпечення киснем та іншими необхідними засобами.

Тому хочу подякувати усім своїм колегам за самовіддану працю і побажати Перемоги, миру, сили і впевненості у кожному дні, терпіння і, звісно, міцного здоров’я усім.

Записала Алла ГУМЕНЮК.

Фото Віктора ШИРОКОГО.

Коментарі
  1. У нас найкращі лікарі

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *