Цьогоріч 9 березня виповнюється священна для усіх українців дата – 210 років із дня народження відомого у всьому світі письменника та художника Тараса Григоровича Шевченка, якого часто називають Пророком.
Із цієї нагоди у Ярмолинецькій центральній бібліотеці відбувся тематичний захід – літературно-мистецьке свято “Єднаймо країну Тарасовим словом”. У книгозбірні зібралися, щоб укотре вшанувати великого поета та дізнатися більше про його життя та творчість.


Працівники бібліотеки підготували виставку творів митця під назвою “Єднаймо душі словом Кобзаря”.
“Гірко плаче Україна і тяжко ридає… Своїх синів, що померли, сльозами вмиває”, – ці слова Шевченка, як ніколи актуальні і у наш час. Адже через понад два століття після його народження Україна виборює незалежність від російської експансії. Тому традиційно зустріч розпочали хвилиною мовчання, в якій засвідчили шану усім тим, хто загинув внаслідок кривавої війни.

«Живе під сонцем любові Шевченкова весна», – привітали усіх присутніх ведучі заходу Анна Шумович та Михайло Фокша.

Під час зустрічі лунали музичні твори у виконанні вихованців Ярмолинецької дитячої школи мистецтв: Ярослава Супруна та Олександра Міщанчука та дуету викладачок позашкільного закладу Валерії Стрихарчук і Тетяни Мацкул.

Рядки поезій Тараса Шевченка продекламували юні поціновувачі його творчості: Єва Бендеревич, Вікторія Багрій, Назар Бурдельний, Максим Божик, Анна Попіль, Софія Пономаренко, Анжела, Анастасія, Карина, Альона Шевченки – однофамільці Кобзаря, які разом із родиною переїхали до нашого селища із Слов’янська – та учні 10-Б класу Ярмолинецького ЗЗСО I-III ступенів №1.





У інтерактивній формі – розв’язавши кросворд – пригадали і основні факти із біографії письменника.

Своїми першими враженнями про творчість письменника поділився голова районного осередку Всеукраїнського товариства “Просвіта” імені Т. Г. Шевченка Микола Побережний.

Микола Семенович також продемонстрував присутнім перше факсимільне видання “Кобзаря” Тараса Шевченка 1940 року, а також факсимільні копії славнозвісної захалявної книги та рукописної збірки “Три літа”.
Завітали на творчий захід і члени літературного клубу «Автограф», що діє при бібліотеці.

Про зв’язок Кобзаря із нашим селищем згадав письменник та член клубу “Автограф” Микола Швець, а історикиня Світлана Труняк розповіла про малодосліджену політичну діяльність митця.

Улюблені вірші Шевченка, які є мотиваційними для творчості та щоденної праці, прочитала поетеса Жанна Олійник.

Активний читач книгозбірні Валерій Лозінський акапельно виконав музичний твір, покладений на один із улюблених віршів Кобзаря – «Дивлюсь я на небо та й думку гадаю» Михайла Петренка.
Наприкінці заходу директорка книгозбірні Олена Слободян подякувала усім присутнім за активну участь та увагу до постаті великого поета.

Такі зустрічі – доказ того, що Шевченкове слово у серцях українців житиме вічно.
Анастасія Граб. Фото Віктора Широкого.