20 лютого у Ярмолинцях відбувся мітинг, приурочений до дня пам’яті Героїв Небесної сотні.
Ця дата ось уже десять років позначена чорним у календарі української історії. Адже тоді, у переломному для країни 2014-му, у розпал Революції Гідності, відбувалися події, стерти з пам’яті які неможливо. У січні та лютому того року, відстоюючи незалежність та суверенітет України, її права та свободу, загинули активісти Майдану, яких нарекли Небесною сотнею. Хоч кількість жертв, на жаль, далеко перевищує цю цифру. Саме 20 лютого того року тодішня влада розстріляла найбільшу кількість мітингувальників – тих небайдужих, хто виступив проти системи, боровся за рідну державу. Відтоді вони – Герої, місію яких продовжують українські захисники та захисниці. Тому справа Небесної сотні живе. І живуть вони. Тепер лише у пам’яті.

Щороку українці у цей день згадують жахливі події, що сталися на Майдані, земляків, які поклали життя за Україну, дякують за подвиг Героям. Заради цього зібралися жителі Ярмолинецької громади 20 лютого на території храму Покрови Пресвятої Богородиці Православної Церкви України, де відбувся мітинг-реквієм.


До спільної молитви за душі невинно убитих Героїв було запрошено благочинного Ярмолинецького округу ПЦУ отця Миколая Ковалика разом із священниками – отцем Іваном (Москалівка, Коритна), отцем Василем (Правдівка, Пасічна) та отцем Володимиром (Соколівка, Антонівці, Баранівка).
Присутні на заході поклали до пам’ятного знаку Небесній сотні живі квіти, бо це тепер – єдиний спосіб їх передати. Незламних борців за свободу вшанували хвилиною мовчання. І нехай цих Героїв немає поряд із нами у земному світі, вони живуть у серцях українців. І боротьба їхня продовжується досі.
Анастасія Граб. Фото Віктора Широкого.