icon clock17.02.2024
icon eye382
Новини

Читання може бути смачним

Це довела письменниця Тетяна Безушко-Граб під час презентації книги “Казкарня. Оце кухня-2” у рамках проєкту терапевтичних заходів, який організовує Ярмолинецька центральна бібліотека спільно з Громадською організацією Центр Стратегічних Ініціатив, ГО “Ми діємо” за фінансової підтримки донорів із Великої Британії.

Книга “Казкарня. Оце кухня-2” – справжній скарб для тих, хто любить почитати та добре поїсти, адже у ній зібрані не лише казки про різноманітні страви, а й рецепти до них. До створення смачних історії долучилися 16 авторок із різних регіонів України, серед них і письменниця Тетяна Безушко-Граб, яка представляла Хмельниччину.

Бренд-шефом книги став 11-річний Марк Дзялак, який додав інтерактиву до паперового видання. Оскільки до кожної казки є QR-код із посиланням на відео-рецепт, за яким готує маленький шеф.

Історія Тетяни Безушко-Граб – актуальна й знайома багатьом українцям. Її головні герої – дівчинка Яринка та її батьки – вимушено, у час повномасштабної війни, переїхали із Харкова до Хмельницького. Сім’я намагається облаштувати життя у новому місці, продовжуючи займатися улюбленою справою – власною пекарнею. Події у творі розвиваються напередодні великого свята Великодня, тому вибір страви був очевидним. Авторка поділилася фірмовим рецептом паски, яку готують у селі на Тернопільщині і яка виручила головних героїв казки. А як саме – дізналися під час заходу юні читачі та читачки, яким випала нагода прослухати усю історію.

А потім вони разом із авторкою переглянули відео Марка і довідалися, чи й справді вийде пасочка за вказаним у книзі рецептом. Не обійшлося на презентації і без приємного сюрпризу.

Саме у день зустрічі у однієї із відвідувачок заходу був день народження, тому Тетяна Безушко-Граб спільно із бабусею дівчинки зробили їй подарунок у вигляді книги з рецептами.

А ось солодкі подарунки дісталися усім, адже на хлопчиків та дівчаток також чекав майстер-клас із розпису печива від працівниці бібліотеки Ольги Купчак.

Спечені нею “сердечки” діти розмальовували у жовто-сині кольори, створюючи власні шедеври. У процесі, звичайно, під’їдаючи солодку фарбу. Ось і доказ тому, що читання може бути солодким. І тоді усі залишаються задоволеними.

Анастасія Граб.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *