icon clock09.02.2024
icon eye465
Новини

Потрібно навчатися, як захистити себе

У Соколівському ЗЗСО I-III ступенів відкрито клас безпеки.

У час, коли у країні триває повномасштабна війна, основним завданням стає збереження життя та здоров’я людей. Саме тому за рекомендацією Міністерства освіти і науки України та за ініціативи відділу освіти Ярмолинецької селищної ради сьогодні у громаді було відкрито уже четвертий клас безпеки. Цього разу – у Соколівському ЗЗСО I-III ступенів.

Захід став подією для учнів та педагогів закладу. До школярів прибули почесні гості. Але насамперед усі разом виконали Державний Гімн України, вшанували загиблих захисників рідної землі хвилиною мовчання.

«Клас безпеки» – це всеукраїнський проект, мета якого – вивчення правил пожежної, мінної безпеки та цивільного захисту учнями загальноосвітніх шкіл, ознайомлення з алгоритмом дій у разі виникнення надзвичайних ситуацій, формування навичок надання домедичної допомоги.

Юних соколівчан, які будуть навчатися базовим правилам безпеки у цьому сучасному, гарно обладнаному класі щиро привітали заступник Ярмолинецького селищного голови Іван Березовський, начальниця відділу освіти Ярмолинецької селищної ради Руслана Гаврилюк, начальник Хмельницького районного управління Головного Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Хмельницькій області Сергій Чиж, старша інспекторка ювенальної превенції, капітанка поліції Хмельницького районного управління поліції Аліна Вересюк.

Виступаючи на заході, начальник Хмельницького районного управління Головного Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Хмельницькій області Сергій Чиж, зокрема, зазначив, що Ярмолинецька громада лідирує у відкритті класів безпеки. Разом з тим, сьогоднішнє відкриття аналогічних класів є тридцятим у Хмельницькому районі.

Після перерізання символічної стрічки усі присутні зайшли до цього класу, щоб побачити, як саме навчатимуться хлопчики та дівчатка основним правилам безпеки життя.

Клас розділений на кілька навчальних осередків та обладнаний новим інвентарем, окремо – для медичної допомоги, пожежної та мінної безпеки, вивчення правил дорожнього руху. Є у цьому кабінеті мультимедійна система, необхідна комп’ютерна техніка, зручні для малят столи та стільці, а також куточок для психологічного розвантаження. Треба сказати, що школярі з великим задоволенням розмістилися у класі, щоб послухати перші презентації.

Спочатку про безпеку на дорозі їм розповіла старша інспекторка ювенальної превенції, капітанка поліції Хмельницького районного управління поліції Аліна Вересюк. Із осередком мінної безпеки та правилами поведінки із незрозумілими предметами ознайомив учитель закладу, Герой України Дмитро Чавалах.

Доступну та корисну інформацію щодо надання першої домедичної допомоги підготувала та продемонструвала у вигляді майстер-класу медична сестра школи Наталія Войт. Вкотре учні пригадали алгоритм дій під час сигналу повітряної тривоги з допомогою презентації, яка демонструвалася на екрані.

Наступний етап зустрічі школярів очікував на території навчального закладу. Тут представники Хмельницького районного управління Головного Управління Державної служби з надзвичайних ситуацій України у Хмельницькій області підготували та продемонстрували для дітей стенди із наочністю та моделі справжніх засобів боротьби із надзвичайними ситуаціями.

Кульмінацією цієї презентації стала демонстрація гасіння пожежі з допомогою вогнегасника, яка була виконана з дотриманням усіх правил безпеки.

У підготовці заходу активну участь взяли директорка Соколівського ЗЗСО I-III ступенів Алла Заболотна, заступниця директорки Людмила Кубіцька, педагогиня-організаторка Тетяна Качуровська, класні керівники, учителі та учні школи.

Алла Гуменюк. Фото авторки.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *