Сьогодні, у День Гідності та Свободи, біля пам’ятника Великому Кобзареві у центрі Ярмолинець відбувся урочистий мітинг-реквієм.
Під час зібрання, у якому взяли участь жителі територіальної громади, гості, запрошені вшанували пам’ять борців за свободу України – Героїв нації усіх часів. У хвилині мовчання – біль втрат і вдячність за жертовність та любов до України.

На жаль, боротьба за незалежність і свободу рідної землі триває. Українські воїни боронять державу на фронтах у битвах із жорстоким ворогом. Отже у молитві, яку виголосив о. Миколай Ковалик, благочиний Ярмолинецького округу ПЦУ, підносились прохання до Господа за здоров’я усіх воїнів та їхніх родин. Голова районного осередку товариства української мови «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка Микола Побережний у своєму слові зупинився на історії цього свята.

Воно взяло свій початок з Майдану Помаранчевої Революції та було започатковане згідно Указу Президента України Віктора Ющенка і вперше відзначалося 22 листопада 2005 року. Пізніше було скасовано та об’єднано із Днем Соборності. У 2013 році свято отримало нову назву – День Гідності та Свободи. Микола Семенович прочитав власну поезію, приурочену Героям Небесної Сотні:
Небесна Сотня, совісте моя,
Моя пекуча незагойна рана,
Не змиє тебе часу течія,
Ти – гордий дух славетного Майдану!


Учасники мітингу поклали квіти до пам’ятників Небесній Сотні, Т.Г. Шевченка, меморіальної Дошки Героїв-земляків, які загинули, захищаючи Україну.
Алла Гуменюк.