Згадуючи старт трудової діяльності Ірина Величко, викладачка Шарівської дитячої музичної школи, загадково посміхається. Каже, що усе розпочалося ще у 17-річному віці із концертів. На той час вона навчалася у Хмельницькому музичному училищі ім. Заремби. І це було здійсненням заповітної мрії, адже музикою та сценою маленька Іринка марила з дитинства. Талант донечки підтримували і розвивали батьки – із Шарівки, де родина мешкала, возили дівчинку на заняття до Ярмолинецької музичної школи.

«Тато возив мене та й інших сільських діток на старенькій автівці до музичної школи, – згадує Ірина Василівна, – а далі батьки друзів збирали нас, маленьких музикантів, у свій транспорт, і так по черзі, доставляли нас, щоб ми вивчали музику, гру на інструментах».
Пані Ірина вчилася гри на баяні у викладача Григорія Іжевського, уроки якого пам’ятає донині. Отже, вибір майбутньої професії став очевидним, хоч, можливо, на той час його не усі схвалювали, мовляв, що то за професія для дівчинки? Але для Ірини то не стало ні перепоною, ні засторогою.
Навчалась в училищі із величезним задоволенням, була активною, допитливою та дисциплінованою студенткою. А після закінчення цього закладу продовжила здобувати освіту на музичному відділі Кам’янець-Подільського держуніверситету. Там одразу стала активною учасницею мистецьких колективів. Один із них – ансамбль українських народних інструментів – став по-справжньому рідним. Із учасниці пані Ірина стала солісткою ансамблю, разом із колективом об’їздила із концертами усю Україну. Ще студенткою розпочала роботу у новоствореній Шарівській музичній школі, а згодом – у загальноосвітній школі на посаді музичного керівника. Так залишилась у рідному селі, працює із дітками в обох школах за сумісництвом.
Талант Ірини Василівни – і як педагога, і як музиканта – багатогранний. Вона навчала юних шарівчан гри на баяні та акордеоні, нині є викладачкою класу фортепіано. А загалом, легко володіє і струнними інструментами.
Справу матері успішно продовжують діти: донечка Юлія Величко є уже лауреаткою міжнародних конкурсів і, за словами мами, у виконавській майстерності пішла далеко вперед. Здобула вищу музичну освіту та працює в обласному центрі. Захоплюється грою на різних інструментах і молодший син Владислав.
Отже, успіхів усій дружній музичній родині.
Алла Гуменюк.