Добрі справи творяться з молитвою

Напередодні трьох визначних свят: Дня захисників і захисниць України, Дня працівників освіти та Покрови Пресвятої Богородиці, які відзначали у першу неділю жовтня, на Ярмолинеччині відбувся молитовний сніданок. Це – американський формат зустрічей, який успішно прижився і в Україні. Його особливістю є об’єднання у спільній молитві представників різних конфесій та жителів громади.

Молитовний сніданок у громаді вперше відбувся уранці 29 вересня під патронатом начальниці відділу освіти Ярмолинецької селищної ради Руслани Гаврилюк. До організації долучилися працівники Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості.

Ведучими стали освітяни Тетяна Граб та Олександр Сірожко.

Запрошених на молитовний сніданок було понад сотню, це – представники духовенства різних конфесій, місцевої влади, військові, волонтери, працівники освіти, громадськість.

Безсумнівно, захід мав благодійну мету: протягом свята кожен міг задонатити будь-яку суму у скарбничку допомоги на потреби 3-ї окремої танкової Залізної бригади.

Розпочали молитовний сніданок із Гімну України у виконанні заступника голови Ярмолинецької селищної ради Івана Березовського та хвилини мовчання, якою вшанували пам’ять про всіх тих, хто віддав своє життя за рідну Україну, її незалежність та територіальну цілісність.

Із вірою, що Божа Матір стане на захист України та її доньок і синів, молитву звершили благочинний Ярмолинецького округу Православної Церкви України отець Миколай (Ковалик), отець Петро, настоятель Петропавлівського храму римо-католицької церкви, отець Зіновій, настоятель греко-католицької церкви.

Звернулися до Бога і пастор Володимир та диякон Руслан церкви ЄХБ «Стрітення Господнє», а також голова Хмельницького обласного центру церков християнської віри євангельської Павло Сівець.

Молитву за Україну також прочитала секретар Ярмолинецької селищної ради Алла Іванівна Садлій, за мир в Україні – депутат Ярмолинецької селищної ради, голова профспілки філії «Ярмолинецька лісове господарство» Сергій Васильович Шутяк, за українського воїна – герой України Дмитро Петрович Чавалах.

Лунали також молитви за матерів, здоров’я, рідну, мову, вчителів та волонтерів. Їх звершили депутатка Ярмолинецької селищної ради, волонтерка Галина Миколаївна Ковалик, завідуюча Шарівським дитячим садочком «Білочка» Надія Федорівна Слива, методистка Ярмолинецького Будинку дитячої та юнацької творчості Ірина Іванівна Шуверткова, директорка Правдівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів імені Лохвицького П.Т. Тетяна В’ячеславівна Лохвицька та депутатка Ярмолинецької селищної ради, голова БО «Волонтер Ярмолинеччини» Наталія Миколаївна Беренда відповідно.

Звучали на заході не лише молитви: виступили також і творчі жителі громади. Це – учениця Ярмолинецького ЗЗСО І-ІІІ ступенів №1 Валерія Дихтяренко, група прославлення у складі Лілії Скоц, Юлії Рудь, Наталії Довгань, Анастасії Рудь та Оксани Богомаз із церкви Стрітення Господнього, музичний дует ясенівчанок Наталії Богданової та Наталії Францішкевич.

Найменшими учасниками молитовного сніданку стали учениці 1-Б класу Ярмолинецького ЗЗСО №1 (учителька – Валентина Дмитрівна Рембач), які щирими слова привітали усіх присутніх.

Із заключним словом виступили заступник голови Ярмолинецької селищної ради Іван Березовський та секретар Ярмолинецької селищної ради Алла Садлій. Подякувала усім присутнім за підтримку у реалізації молитовного сніданку його ініціаторка Руслана Гаврилюк, яка й оголосила суму зібраних під час заходу коштів – 94 тисячі гривень. Їх незабаром буде передано військовослужбовцям 3-ї окремої танкової Залізної бригади, від імені яких висловив вдячність майор Костянтин Солтик.

Анастасія Граб.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *