Одиночний пікет матері загиблого Героя викликав хвилю підтримки від земляків.
Вчора у Ярмолинцях мати полеглого у російсько-українській війні Героя Тараса Чвартацького Тетяна Махнюк вийшла до церкви московського патріархату із плакатом. На ньому – фото загиблого сина та напис «За ваші гроші була куплена ракета, яка вбила мого єдиного сина. Не відмолитесь і не відмиєтесь». Очевидно, згорьована мати у такий спосіб вирішила достукатись до людей, котрі й досі, через півтора року повномасштабної війни підтримують московську церкву. Жінка стояла зовсім одна, але коментуючи подію, розповіла: «Мені не було страшно. Мені тепер взагалі нічого не страшно. У ті хвилини, коли повз мене проходили люди із байдужими поглядами, я думала про свого сина, про те, яким коротким було його життя і про те, що я ніколи не матиму онуків. Окупанти вкрали у мене єдину дитину та право бачити продовження свого роду. Тому вважаю, що українці не можуть мати нічого спільного із московитами».
Відео одиночного пікету з’явилося у соцмережі Facebook вчора опівдні. Воно викликало хвилю підтримки Тетяні Олександрівні від друзів та жителів селища. Ось деякі з коментарів: «Ви дуже сильна жінка, низький уклін Вам і Герою Тарасу. Про наступні бунти повідомляйте. Обов’язково прийдемо, підтримаємо», «Жінка з міцною силою духу! Молодець!», «Таня, тримайся. Тарасу вічна слава. Дякуємо за сина – ГЕРОЯ ». І ще багато таких коментарів залишили люди.
Раніше друзі Тараса створили петицію на офіційному сайті Президента України «Про присвоєння почесного звання «Герой України» посмертно старшому солдату Чвартацькому Тарасу Вікторовичу». На сьогодні зібрано понад 7000 підписів. Мати загиблого Героя розчулена прагненнями його друзів вшанувати пам’ять про Тараса та достойно оцінити подвиг воїна. Не слід зволікати, щоб підтримати петицію. Зробити це можна просто зараз, перейшовши за посиланням:
Алла Гуменюк.