Шахісти змагалися за першість

У читальному залі центральної бібліотеки селища Ярмолинці відбувся шаховий турнір, приурочений до Дня Прапора та 32-ї річниці Дня Незалежності України.

Організатором змагань виступила рада організації ветеранів Ярмолинецької селищної територіальної громади.

Суддівська колегія

Петро Коцюба, голова ветеранської організації, вітаючи учасників турніру, звернув увагу, що шахи у свій час були одним із найулюбленіших видів спорту і відпочинку ярмолинчан. А тому наше завдання – посприяти організаційному відродженню цієї прекрасної гри на територіях нашої громади.

Леонід Гладун, заступник голови, який майже 40 років очолював Ярмолинецький районний спорткомітет, великий шанувальник шахової гри, наголосив на перемогах та здобутках ярмолинецьких шахістів на республіканських та обласних змаганнях.

Розповів, що великими популяризаторами шахової гри в районі були вчителі фізичної культури, які прищеплювали любов та інтерес до шахів ще зі шкільної парти. В Ярмолинцях – це Михайло Михайлович Рудий, в Свинцях школярів вчив цієї гри Семен Миколайович Побережний, а Микола Трохимович Цибульській, коли вчителював у Соколівці створив у середній школі шаховий клуб, члени якого брали постійну участь в обласних шахових турнірах на призи «Білої тури».

А які прекрасні шахістки були у районних командах – Наталя Венгер з Ярмолинець, Тетяна Підмурняк з Солобковець, Олена Побережна, Людмила Рисюк, Валентина Добрянська, Ірина Маковська, Зоя Плясецька з Соколівки, Майя Желеновська зі станції Ярмолинець.

Далі Леонід Володимирович, зазначив, що у свій час у приміщенні Ярмолинецької ЦРБ діяв «Клуб за інтересами», де щотижня збиралися шахісти і влаштовували міні-турніри. Грали також і в редакції газети «Вперед», де команда працівників завжди займала провідні позиції на обласних змаганнях із шахів серед журналістських колективів. А лідерами були Володимир Тищук, Леонід Заворотний, Борис Фурман, Валерій Лозинський, Іван Делікатний, Анатолій Круць.

Турнір – у розпалі

Турнір пройшов у дружній, доброзичливій атмосфері. Суддям майже не доводилося втручатися в баталії, які розгорталися на шахівницях. Найстаршому учаснику, який взяв участь у змаганнях було далеко за 80, наймолодшому (який виступав поза конкурсом) – біля 14 років. На жаль, не всі запрошені через поважні причини змогли взяти участь у змаганнях.

Турнір пройшов за швейцарською системою у п’ять турів.

Чемпіонське звання ветеранського шахового турніру виборов (і це прогнозовано) ярмолинчанин Олександр Кучерявий, який своїм опонентам не залишив жодного шансу. І ця епіграма присвячується йому:

Будують хлопці комбінації,

Та марно – виграшу нема.

І Кучерявий недарма

Став знову перший, знову – кращий.

Наймолодший та найстарший учасники турніру

А ось за призові місця точилася боротьба від першого до останнього туру, де тільки за додатковими показниками визначилися призери – Віталій Заболотний із Соколівки та Михайло Рудий з Ярмолинець, четверте та п’яте місця посіли Анатолій Бабій із станції Ярмолинці та місцевий шахіст Леонід Заворотний.

Слід відмітити індивідуальну і неповторну гру одного із найстарших учасників турніру, голови Соколівської первинної ветеранської організації, 87-річного Петра Добрянського, який свого часу (і цим дуже пишається), працюючи у колишніх Віньковецькому, а згодом Ярмолинецькому районах, ставав чемпіоном з шахів серед вчителів.

Переможців організатори нагородили грамотами та вручили медалі.

Нагородження переможців

Організаційний шаховий комітет (Леонід Гладун – голова, Петро Коцюба, Олександр Пищур, Віктор Хоптяр, Микола Побережний) планують на храмове свято Покрови Пресвятої Богородиці провести відкритий територіальний шаховий турнір, запросивши на нього кращих шахістів із громад Хмельницького району.

Микола Побережний, головний суддя змагань.

Фото Алли Гуменюк та із офіційної Фейсбук-сторінки Ярмолинецької ТГ.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *