15 серпня відбулося відкриття військово-патріотичного табору «Ярмолинецька Січ».

Уранці першого дня учасникам було оголошено про старт табірної зміни. На відкриття прибули заступник Ярмолинецького селищного голови Іван Березовський, Солобковецький сільський голова Сергій Когут, голова Хмельницької обласної організації товариства сприяння обороні України Микола Трембач, заступник начальника управління освіти, молоді та спорту Дунаєвецької міської ради Олег Самуник. Вони привітали юнаків та дівчат із відкриттям табору та побажали вдалої зміни. Благословити учасників було запрошено благочинного Ярмолинецького округу ПЦУ отця Миколая(Ковалика). Про початок роботи табору сповістив його керівник Федір Пронак. Усі присутні виконали Гімн України та вшанували загиблих на фронті воїнів хвилиною мовчання.

Цьогоріч у таборі об’дналися учасники із 4 різних громад: Дунаєвецької, Солобковецької, Хмельницької та Ярмолинецької. Протягом 3 днів юнаки та дівчата житимуть у польових умовах на території лісового масиву Солобковеччини. Табір ділиться на 5 загонів, що включають 38 учасників. Дітей та підлітків чекає насичена зміна: у таборі вони проведуть час із користю. Ознайомить юнаків та дівчат із різними видами зброї та навчить працювати з нею керівник табору та учасник воєнних дій Федір Пронак. Уроки з тактичної медицини для учасників надасть вчитель історії Правдівського ЗЗСО I-III ступенів імені П. Т. Лохвицього Дмитро Бородій. Також пройдуть заняття із інженерно-саперної справи. В останній день табору на учасників чекає екскурсія до села Маліївці Дунаєвецької громади, де вони відвідають палац Орловських та мальовничий водоспад. Опісля вони матимуть можливість побувати в музеї російсько-української війни, що знаходиться у Ярмолинцях. Значний внесок в облаштування табору здійснила Ярмолинецька селищна рада у співпраці із уже згаданими громадами.

Анастасія Граб.