27 липня у Ярмолинецькій дитячій бібліотеці відбувся відбірковий тур Всеукраїнського конкурсу «Лідер читання-2023», оголошений Національною бібліотекою України для дітей, на звання «Кращий читач громади».
Цьогоріч конкурс проходив в рамках відзначення ювілеїв українських письменників та письменниць: Марка Вовчка, Ольги Кобилянської та Бориса Грінченка.
Щоб визначити лідера читання Ярмолинецької ТГ, на захід зібралися читачі книгозбірні, учні 5-9-х класів, які є активними учасниками різноманітних заходів із підтримки та популяризації дитячих книг і читання під час літніх канікул.
14 учасникам, які представляли бібліотеки громади, було запропоновано наступні завдання:
1. Знайомство (коротка розповідь про себе особисто та бібліотеку, яку представляє);
2. «Сторінками улюбленої книги» (читачі коротко розповідали про свою найулюбленішу книгу);
3. Конкурс «У книжковому царстві» (літературна вікторина);
4. Письмовий конкурс;
5. Розв’язування анаграм;
6. Запитання від журі;
7. Лист солдату або малюнок на патріотичну тематику.
На конкурсі була присутня гостя – письменниця та педагогиня Тетяна Володимирівна Граб, яка розповіла про свою письменницьку діяльність, поділилася творчими задумами та побажала успіхів кожному учаснику.
Вимогливе журі оцінювало учасників конкурсу за 5-бальною системою.
Всі конкурсанти показали гарні знання літератури, проявили культуру мовлення, інтелект, креативність та комунікацію.

Тож, переможцями конкурсу «Лідер читання-2023» стали:
I місце– Дарина Стецюк – читачка Ярмолинецької дитячої бібліотеки;
II місце– Катерина Руда – читачка Буйволовецької бібліотеки – філіалу;
III місце– Ярослав Юрків – читач Жилинецької бібліотеки – філіалу.
А ще всі учасники конкурсу отримали дипломи та подарунки. Захід завершився виконанням патріотичних пісень.
Ми пишаємося нашими юними книголюбами і бажаємо їм нових перемог!
Тетяна КОВАЛЬЧУК, бібліотекарка Ярмолинецької дитячої бібліотеки.