Нова дата – нові пріоритети

День медика – професійне свято всіх працівників сфери охорони здоров’я. Щороку ми традиційно вітали медиків у третю неділю червня. Але, починаючи з цього року, дата свята змінилася – згідно Указу Президента України Володимира Зеленського від 13 червня 2023 року День медичного працівника в Україні тепер відзначатимуть щорічно 27 липня. У Міністерстві охорони здоров’я, коментуючи Указ Президента, зазначили, що українські лікарі, які рятують сотні тисяч життів, більше не будуть відзначати професійний день разом із тими, хто щодня вбиває мирне населення.

“27 липня – це новий день, коли українці віддаватимуть шану героїчним медикам, хоробрим і незламним, які щодня під сиренами та вибухами рятують інших. Цілодобово вони лікують тих, хто цього потребує, вихоплюють із лап смерті поранених, приймають у цей світ нових українців”, – йдеться у коментарі МОЗ.

Українські медики відзначатимуть професійне свято на роботі. Хтось – на передовій, хтось – у тилу. Але всі вони роблять благородну і визначну справу – рятують життя українців. Щоденно на робочих місцях несуть варту і співробітники КНП “Ярмолинецька багатопрофільна лікарня”.

“Людям необхідна своєчасна кваліфікована медична допомога”

Директорка КНП “Ярмолинецька багатопрофільна лікарня” Альона Соломон

Звичний робочий день директорки КНП “Ярмолинецька багатопрофільна лікарня” Альони Соломон – це калейдоскоп подій, зустрічей, телефонних дзвінків, новин, які пов’язані із щоденною діяльністю закладу. З початком повномасштабної війни медична спільнота, як ніхто, відчула напруженість та необхідність швидко реагувати на виклики, які з’явилися із самого початку воєнного стану. “Попри усе ми не лише впорались та адаптувались до нової реальності, – розповідає Альона Володимирівна, – нам вдалося головне: зберегти наш заклад, який функціонує у повному обсязі, покращити його матеріально-технічну базу та успішно долати етапи розвитку у рамках медичної реформи і потрапити до переліку у мережі спроможних лікарень Хмельниччини. Адже зіштовхнувшись із реаліями сьогодення, коли поряд із звичними завданнями доводилось працювати із військовими, внутрішньо переміщеними особами, ми переконалися: людям дуже потрібна своєчасна, кваліфікована медична допомога. І ми готові її надавати, працюючи 24/7”.

Лікарня починається із приймального

Робочий день у приймальному відділенні

“Першою локацією, до якої потрапляє хворий у лікарні – це приймальне відділення, де його оглядає черговий лікар. При потребі, після необхідних  обстежень, хворий скеровується у стаціонар, – таку своєрідну екскурсію проводить для нас медичний директор КНП “Ярмолинецька багатопрофільна лікарня” Василь Терехівський, – Так само тут надають увесь спектр послуг із залученням профільних фахівців. Координатором приймального відділення є лікар Надія Олексіївна Макогончук, яка щодня несе службу на робочому місці. У тандемі із черговими лікарями це забезпечує цілодобову роботу відділення”.

Наймолодшим пацієнтам – особлива увага

Медики дитячого відділення

Рухаємось далі лікарнею, і наступним пунктом знайомства стало дитяче відділення. Тут у стаціонарі лікуються діти від 0 до 18 років. Відділення працює як педіатрія загального профілю, тому від фахівців це вимагає ґрунтовних знань, умінь, а ще – терпіння, індивідуального підходу до малят, котрі поряд із медичною допомогою потребують особливої уваги та турботи. За словами медичного директора КНП “Ярмолинецька багатопрофільна лікарня” Василя Терехівського, саме педіатричне відділення є одним із найбільш завантажених, враховуючи показники ліжкоднів, особливо це стосується періодів спалахів вірусних інфекцій – весна та осінь-зима.

Завідуючою дитячим відділенням працює лікарка із багатющим досвідом, шанована у громадах людина Людмила Володимирівна Сєвєріна. Так само віддано та успішно працює із дітками та допомагає їм одужувати завідуюча дитячим інфекційним відділенням Зоя Миколаївна Броварська.

Інфекційне відділення

На посту – співробітники інфекційного відділення

Окрема будівля інфекційного відділення за своїм плануванням та структурою побудована за усіма нормами та вимогами розміщення на стаціонарне лікування інфекційних хворих. Корпус у своєму складі має бокси – палати із окремим входом і санвузлом – та напівбокси. Таке планування показало усі свої переваги у період, коли у зв’язку із розгортанням в області ковідних шпиталів під час першої хвилі COVID-19, Ярмолинецьке інфекційне відділення приймало хворих із кишковими інфекціями зі всієї Хмельниччини.

Наразі корпус оновлюється: тут було проведено заміну даху, здійснено ремонти в окремих боксах, для потреб хворих придбано нові меблі.

Разом із колективом тут працюють лікарі-інфекціоністи Антон Данчу та Зоя Броварська.

Поліклінічне відділення – серце лікарні

Щодня приймають хворих лікарі поліклінічного відділення

Амбулаторний прийом хворих завжди здійснюється через поліклінічне відділення, у якому працюють вузькі спеціалісти-лікарі. Адже більша частина лікувального процесу населення забезпечується амбулаторно. Крім того, тут проходять медогляди фахівці різних життєво важливих галузей громад.

“Тенденція усього цивілізованого світу – це перевага амбулаторної допомоги, – зазначає медичний директор, – бо вимоги навіть до стаціонарної допомоги – це максимальна інтенсивність. У сучасній ситуації, коли медзаклади фінансуються не за принципом ліжкомісць, а за пролікований випадок, тобто, за схемою “гроші ідуть за пацієнтом”, саме лікарі поліклінічного відділення забезпечують і інтенсивність процесів лікування, і ефективне використання ліжкового фонду. Керує таким важливим підрозділом закладу досвідчена лікарка Алла Леонідівна Кулай.

Стоматологічне відділення

Дбають про яскраві посмішки пацієнтів стоматологи лікарні

Хороша стоматологія – це не лише особистий авторитет лікарів та співробітників, а й імідж усього лікувального закладу. У цьому відділенні завжди вистачає пацієнтів. Тут надається планова допомога за усіма напрямками – терапевтична, хірургічна, дитяча, забезпечується ургентна стоматологічна допомога, працює ортодонт. За рахунок високого професіоналізму фахівців, зростає рівень довіри пацієнтів. Тому приємно, що до наших стоматологів приїздять лікуватися не лише жителі населених пунктів Ярмолинецької громади, а й сусідніх, в тому числі із обласного центру.

Відділення працює на госпрозрахунку, отже, забезпечує можливість використання сучасних матеріалів та технічних засобів у роботі.

Колектив відділення очолює лікар Леонід Антонович Клембовський, який став наставником для багатьох нинішніх колег.

Ось таке невеличке знайомство вийшло, звичними, здавалося б, маршрутами.

Залишається лише подякувати нашим медикам за щоденну копітку працю та побажати найкращих земних благ колективу КНП “Ярмолинецька багатопрофільна лікарня”. Постійного подальшого розвитку та нових досягнень на ниві охорони здоров’я вам!

Алла ГУМЕНЮК. Фото Віктора ШИРОКОГО.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *