Залізні лицарі боронять Україну

У Ярмолинцях відзначили річницю створення 3-ї окремої танкової Залізної бригади.

15 липня у центрі селища Ярмолинці відбулися урочистості з нагоди 6-ї річниці з часу створення 3-ї окремої танкової Залізної бригади. У святковий день Ярмолинці також зустрічали «Сірих лордів» – мотоклуб, що організував свій заїзд на території громади.

Виблискували на сонці хрести на куполах церкви – храму Покрови Пресвятої Богородиці ПЦУ – та тризуб на прапорі: захід розпочався із освячення стягу 3-ї окремої танкової Залізної бригади біля пам’ятника Тарасу Шевченку.

У підніжжі пам’ятника – портрети полеглих Героїв, біля них – лілії як символ чистоти та невинності загиблих. Командування бригади, керівництво громади, почесні запрошені, родини військових, ярмолинчани та гості утворили півколо задля вшанування пам’яті воїнів та проведення спільної молитви.

Благочинний Ярмолинецького округу ПЦУ отець Миколай (Ковалик) разом із духовенством провів чин освячення прапору бригади та звершив панахиду за загиблими. Шану їм віддали земляки та побратими, поклавши квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку та Стели Героїв.

Далі захід продовжився на площі 600-річчя Ярмолинець.

Із вітальним словом виступив командир 3-ї окремої танкової Залізної бригади, полковник Роман Шеремет. Комбриг наголосив: «63 військовослужбовці не стануть у стрій, але вони залишаються в думках, серцях і наших діях». Він, зокрема, сказав, що 24 серпня – у день Незалежності України –  бригада була найменована Залізною згідно з Указом Президента України, а 14 жовтня отримала бойовий стяг зі стрічкою з почесним найменуванням, який вручив командуванню Президент України Володимир Зеленський.

Залізні лицарі відзначилися подвигами на полях боїв: 222 військовослужбовці отримали державні нагороди. Серед них – 1 герой України, 20 лицарів ордену Богдана Хмельницького різних ступенів, 55 лицарів ордену «За мужність» III ступеня, а також нагороджені медалями «За військову службу Україна», «Захиснику Вітчизни», «За врятоване життя». Відзнаки Міністерства оборони України отримали 80 воїнів, а 106 військовослужбовці удостоєні нагород від Головнокомандувача та Генерального Штабу(зокрема, 47 із них гордо носять на кітелях «Сталевий хрест»). Відзнаками Командувача Сухопутних військ України заохочені 98 воїнів 3-ї танкової.

Пам’ять усіх, хто не повернувся з фронту вшанували хвилиною мовчання.

Командир і в день іменин бригади нагородив побратимів державними відзнаками. Перший заступник начальника Хмельницької ОВА Сергій Тюрін також вручив військовим почесні нагороди.

Із привітаннями виступили начальник Хмельницької районної обласної адміністрації Анатолій Катеренчук, генеральний директор ГК «VITAGRO» Петро Лабазюк, Солобковецький сільський голова Сергій Когут, заступник Ярмолинецького селищного голови Іван Березовський, представники філії «Ярмолинецьке лісове господарство» ДП «Ліси України».

Командуванню бригади вони вручили подяки та пам’ятні подарунки.

Депутатка Хмельницької обласної ради від команди «За конкретні справи» Уляна Ткаченко тепло привітала військових та від депутата Верховної Ради України Олександра Гереги передала 15 дронів для бригади.

Концертну програму розпочав хореографічний ансамбль “Козаки Поділля”.

Музичне вітання дарував і місцевий дует братів Гжегожевських – заслужених артистів України.

Далі свято продовжили учасники громадської організації «Мистецька сотня «Гайдамаки»: лунали пісні у виконанні Віктора Шайди та Марини Українець, дивував своїми уміннями Антон Вараниця – «золота скрипка Хмельниччини». Також виступив Ярослав Камінський – соліст Хмельницької обласної філармонії.

Радували учасників заходу і виступи співаків Василя Гуменюка та Влада Ликова.

Протягом заходу всі бажаючі мали змогу ознайомитися із зразками зброї у присутності військових.

Під час виконання пісні українських повстанців УПА «Лента за лентою» на площу селища заїхали учасники мотоклубу «Сірі лорди»: їм доручили провести завершальну частину заходу.

Байкери організували розважальну програму для гостей свята.

Усі охочі могли прокататися на мототранспорті, взяти участь у силових конкурсах (перетягування канату та армреслінг) та виграти призи, зробити світлини біля фотозони клубу.

Також можна було скуштувати страви справжньої польової кухні під відкритим небом.

Насамкінець «Сірі лорди» сформували мотоколону, яка рухалася територією селища.

Упродовж заходу була можливість зробити благодійний внесок: для цього було створено скриньки для донатів.

Анастасія ГРАБ. Фото Віктора ШИРОКОГО.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *